наверх ⇑

Відбулося чергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

27 травня 2019 року відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання провів голова районної державної адміністрації – голова комісії  Василь Клименко.

На розгляд були винесені питання:

  • про заходи щодо протидії пожежам у природних екосистемах у пожежонебезпечний період 2019 року та самовільне випалювання рослинності або їх залишків;
  • про організацію та проведення комплексних обстежень захисних споруд цивільного захисту, які розташовані на території району;
  • про безпечне поводження з пестицидами і агрохімікатами в районі;
  • про заходи  щодо недопущення захворювання тварин на сибірську виразку в районі;

По першому питанню виступив Копієвський А.А. – начальник районного сектору управління державної служби надзвичайних ситуацій у  Черкаській області, який повідомив про те що потрібно забезпечити введення на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасових обмежень на відвідування населенням лісових масисів, в’їзду до них автотранспортних засобів, проведення лісозаготівельних та інших пожежонебезпечних робіт у лісових масивах.

По другому питанню доповів Безкоровайний І.В. – головний інспектор районного сектору управління державної служби у надзвичайних ситуацій у Черкаській області, який доповів про необхідність проведення комплексних обстежень захисних споруд цивільного захисту у 2019 році, які розташовані на території району.

Щодо питання поводження з пестицидами і агрохімікатами виступив Бєлік Ярослав Валерійович – заступник начальника управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації. Ярослав Валерійович доповів про те, що  потрібно забезпечити контроль за сільськогосподарськими підприємствами району та забезпечити охорону навколишнього природного середовища та використання ними пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин.

Про заходи  щодо недопущення захворювання тварин на сибірську виразку в районі доповів Шевченко Іван Григорович – начальник районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області повідомив, що на сьогоднішній день в районі, як і в Черкаській області, залишається відкритим питання захисту людей та тварин від сибірської виразки. Іван Григорович зазначив, що в області є значна кількість осередків, де може виникнути захворюваність на сибірку, оскільки існують могильники, де була похована хвора худоба. Щороку в подібних місцях відбувається дослідження грунту на предмет виявлення спор сибірки, а також проводиться спостереження за тваринами. Фактично в усіх районах області є певний ризик виникнення сибірки, особливо в період повені та підтоплень.

В результаті роботи комісії було вирішено, що потрібно:

  • забезпечити проведення ремонту пожежних водоймищ і доріг протипожежного призначення
  • організувати із залученням засобів масової інформації проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо недопущення пожеж під час перебування у лісових масивах, заплавах річок, сільгоспугіддях, присадибних ділянках та недопущення спалювання сухої рослинності і сміття.
  • здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання регламентів застосуванням пестицидів та агрохімікатів, норм їх внесення під час застосування, а також використання препаратів, включених до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.
  • провести роз’яснювальну  роботу серед населення щодо необхідності проведення профілактичного щеплення проти сибірки у тварин та вжити належних заходів, щодо підтримання належного санітарного стану на території законсервованих худобомогильників.