наверх ⇑

Відбулося чергове засідання міжвідомчої комісії з питань протидії корупції та детінізації виплати заробітної плати

Завдяки активній позиції та діяльності місцевої влади в Манькіському районі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні».

При райдержадміністрації ефективно працює районна  міжвідомча комісія з питань протидії корупції та детінізації виплати заробітної плати.

На черговому засіданні, що відбулося 13 липня у кабінеті голови райдержадміністрації, обговорено проблемні питання, що виникли в результаті перевірки окремих підприємств та причини порушень чинного законодавства про працю. Провів засідання голова райдержадміністрації Ігор Віштак за участі голови районної ради Володимира Вовка, представників Департаменту фінансів Черкаської облдержадміністрації, головного управління державної фіскальної служби області, Уманської об’єднаної державної податкової інспекції, Пенсійного фонду та членів районної комісії.

Проблема щодо виплати суб’єктами господарювання заробітної плати найманим працівникам нижче законодавчо встановленого мінімального розміру насьогодні у районі стоїть досить гостро. Такі випадки зловживань та порушень чинного законодавства про працю з боку суб'єктів господарювання, як зазначено під час засідання міжвідомчої комісії, зустрічаються у районі досить часто. Зокрема, про результати роботи попереднього засідання повідомив голова Маньківської РДА Ігор Віштак: "За результатами засідання міжвідомчої комісії Маньківської районної державної адміністраці з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі, від 09 червня 2016 року СФГ "Насіння" легалізовано заробітну плату двом працівникам. Додаткові надходження до місцевих бюджетів по податку на доходи фізичних осіб становитимуть в межах 9,0 тис.грн. Також, по ПП "Лавіта" підвищено заробітну плату 3 працівникам. Додаткові надходження до місцевих бюджетів по податку на доходи фізичних осіб становитимуть в межах 4,0 тис.грн.

Доповів про результати перевірки підприємств району державний інспектор з праці у Маньківському районі Ростислав Проценко: "Порушень, на превеликий жаль, багато". Примітивні колективні договори, що не гарантують відповідний соціальний захист працівників, заробітна плата, нижче встановленого мінімального розміру, порушення щодо легалізації найманої праці -  неповний перелік порушень, що зафіксовані у результаті проведеної роботи. Причина тому – мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання  контролюючими органами, що, у свою чергу, призвело до відчуття безкарності керівників підприємств".

Свою думку щодо ситуації, яка склалася у районі, зокрема, про часті випадки  виплати заробітної плати нижче  мінімального розміру, так званого розрахунку із працівниками "у конвертах", а також про заборгованість виплати заробітної плати на деяких підприємствах, висловила директор Департаменту фінансів обласної держадміністрації Наталія Кравченко: "Всі ми бачимо реальну картину по підприємствах групи ризику, проте говорити про результативну роботу ще не достатньо підстав". Мала вона і рекомендації щодо роботи інспектора з праці, про що вказано в протокольних дорученнях винесених комісією, зокрема, залучати до перевірок підприємств усі відповідні служби, зокрема поліцію та органи місцевого самоврядування, при підготовці звернення комісії на управління Держпраці України у Черкаській області, щодо перевірок суб'єктів господарювання, які виплачують заробітну плату з порушенням законодавства, вказувати кого із служб ще залучити до перевірки.

За повідомленням начальника Уманської об'єднаної державної податкової інспекції Володимира Сліпченка середня заробітна плата в Маньківському районі за I квартал 2016 року становить 3130 грн. Поряд з цим не всі підприємства забезпечують виплату заробітної плати згідно середньомісячного показника. Відтак, наступним питанням засідання комісії було заслуховування звітів суб'єктів господарювання.

Аби виправити ситуацію, а в майбутньому не допускати порушень з боку роботодавців, комісією рекомендовано підприємцям працевлаштувати найманих робітників згідно чинного законодавства та виплачувати заробітну плату не менше середнього показника по району.

Підбиваючи підсумок засідання, голова райдержадміністрації Ігор Віштак наголосив на внесенні до протокольних доручень пункту про обов'язкове підведення підсумків попереднього засідання на кожному черговому засіданні комісії, та зауважив – якщо підприємці, що перебувають у групі ризику, не реагуватимуть на запрошення взяти участь у засіданнях районної міжвідомчої комісії та надалі нехтуватимуть нормами закону – це автоматично стане підставою для позапланових перевірок їх підприємств.