наверх ⇑

Відбулося чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

Днями відбулося чергове засідання засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення,  яке провела перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко.

Станом на вересень  поточного року відбулося 8 засідань  робочої групи, на яких проведено співбесіди з 17-ма керівниками підприємств та фізичними особами-підприємцями для пришвидшення детінізації у них найманої праці, а також підвищення рівня оплати праці. В результаті співбесід легалізовано працю 28 працівників і 48 працівникам збільшено заробітну плату до мінімального розміру та вище.

На засіданні було розглянуто основне питання: про проведену роботу з суб’єктами господарювання, у яких виплачується заробітна плата найманим працівникам нижче законодавчо встановленого мінімального розміру.

З даного питання  головний державний ревізор-інспектор відділу податкового аудиту Маньківського відділення Тальнівської об’єднаної державної податкової інспекції Юлія Гладченко  стисло проінформувала про наявні порушення законодавства щодо виплати заробітної плати менше мінімального розміру по суб’єктах господарювання, запрошених на дане засідання районної робочої групи. 

Начальник управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі    Дмитро   Гончарук з цього приводу повідомив, що до кінця поточного місяця будуть готові нові дані звітності, поданої суб’єктами господарювання району, після перегляду яких можна буде запрошувати на наступне засідання робочої групи інших роботодавців-порушників.

Крім того інформував про надходження листа від головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в якому викладено прохання керівництву райдержадміністрацій області щодо внесення рекомендацій контролюючим органам в районах щодо здійснення обстежень суб’єктів господарювання з питань легалізації заробітної плати поза межами відповідних робочих груп. Це пов’язано з тим, що з початку 2015 року, згідно з дією мораторію на перевірки, робота районних робочих груп проводиться лише у форматі засідань без виїзних обстежень.

Головний державний інспектор праці управління Держпраці у Черкаській області Ростислав Проценко зазначив, що стосовно деяких запрошених на сьогодні роботодавців  ним вже раніше були проведені перевірки щодо дотримання трудового законодавства з подальшим притягненням до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Також повідомив про реструктуризацію Територіальної державної інспекції з питань праці та утворення нового контролюючого органу (Державна служба України з питань праці) з розширеним колом функцій та повноважень.

З питання порядку денного ним запропоновано відновити виїзди районною робочою групою на обстеження суб’єктів господарювання, зокрема тих, які ігнорують запрошення на дані засідання.

На підсумок засідання перший заступник голови райдержадміністрації, голова районної робочої групи Оксана Юзвенко, вказала на необхідність здійснення виїзних обстежень районною робочою групою, у зв’язку з більшою їх результативністю порівняно із заслуховуванням роботодавців на засіданнях відповідно до поданих членами робочої групи списків.