наверх ⇑

Відбулося перше засідання районної Ради регіонального розвитку

Президентом України поставлено завдання стимулювати громади до визначення нагальних пріоритетів, створення амбітних і грунтовних дорожніх мап розвитку. Наявність таких перспективних планів, із затвердженими громадою проектами і механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій.

27 грудня   голова Маньківської районної державної адміністрації Василь Клименко провів перше засідання  Ради  регіонального розвитку району, на якому обговорено питання формування перспективного плану розвитку Маньківського району на 2019-2021 роки.

Участь у  засіданні взяли голова районної ради Світлана Лещенко, сільські і селищні голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, представники громадських організацій, депутати районної ради.

На засіданні ради регіонального розвитку обговорено основні напрямки розвитку району, відповідно до затвердженого плану, складеного з врахуванням пропозицій об’єднаних територіальних громад, сільських рад та підприємців, які охопили розвиток всіх соціальних сфер.


Зі вступним словом звернувся голова райдержадміністрації Василь Клименко.

«Рада регіонального розвитку – консультативно-дорадчий орган при райдержадміністрації, утворений з метою налагодження ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підприємництва. Наше спільне завдання – обговорення та прийняття рішень щодо подальшого розвитку району.

Усі громади, шляхом обговорення з жителями кожного населеного пункту, мають визначити свої пріоритети і сформувати перелік першочергових об’єктів, які будуть реалізовуватися. Рада регіонального розвитку має стати місцем обговорення та прийняття рішень щодо подальшого розвитку району та створення сприятливих умов для залучення інвестицій», – зазначив Василь Петрович.

Також він зауважив, що в районі вдалося здійснити чимало позитивних змін у багатьох галузях.

Начальник  управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман представила перспективний план розвитку району на 2019-2021 рр.

Серед пріорітетних напрямів розвитку районку Тетяна Дмитрівна назвала: промоція ресурсних можливостей району та відновлення роботи промислових підприємств, або створення нових на базі існуючих виробничих потужностей, ефективне використання земельних ресурсів, забезпечення продовольчої безпеки, розвиток переробної промисловості, розвиток садівництва та вирощування плодово-ягідних культур, оновлення виробничих потужностей підприємств, з використанням сучасного енергоефективного обладнання, розвиток сучасних форм кооперації у сільських населених пунктах.

Основні аспекти агропромислового та економічного розвитку району за період 2014-2018 років та пропозиції до Перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Безверхий розповів про проведення в районі освітньої реформи, згідно якої у районі запрацювали інноваційна школа та «Нова українська школа» з новими методами викладання і оснащення класів.

Презентація освітньої галузі Маньківського району

Про реформу медичної галузі розповіли в. о.  директора комунального некомерційного підприємства «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Маньківської районної ради Черкаської області Володимир Рев’якін та головний лікар Маньківської центральної районної лікарні Юрій Кулик.

Підсумки розвитку галузі охорони  здоров’я за період  2014-2018 років та перспективний план розвитку на 2019-2021 роки

Щодо перспектив у сфері соціального захисту населення розповіла начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна. Вона повідомила про види соціальних виплат, які надаються управлінням соціального захисту населення Маньківської райдержадміністрації та  представила увазі учасників засідання Ради регіонального розвитку  Буцьке відділення стаціонарного догляду та Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Заступник голови районної державної адміністрації  Олег Філіпчак виніс на розгляд Ради пропозиції щодо подальшої роботи з розвитку фізичної культури і спорту: розробка і затвердження місцевих Програм розвитку та підтримки фізкультурного, спортивного руху серед населення, які дадуть можливість використовувати кошти для участі жителів, команд у спортивно-масових заходах різних рівнів, облаштування спортивних майданчиків для занять фізичною культурою та спортом, введення посад інструкторів із спортивної діяльності, фізичної культури.

Зі звітом щодо діяльності у галузі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства за 2014-2018 роки та пропозиціями на 2019-2021 роки виступила начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Алла Пашніна.

Упродовж 2019-2021 років планується реалізація таких основних проектів у сфері житлово-комунального господарства.

2019 рік:

  • «Будівництво водозабірних свердловин в смт Маньківка Черкаської області», вартість проекту становить 1 541,4 тис.грн;
  • «Реконструкція водопровідної мережі в смт Маньківка Черкаської області», вартість проекту становить 1 240,0 тис.грн;
  • «Нове будівництво розвідувально-експлуатаційної свердловини та водонапірної башти в с. Поташ Маньківського району Черкаської обл.», вартість проекту 1 240,0 тис. грн. Прогнозується отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій;
  • «Будівництво мереж водопостачання в с. Іваньки Маньківського району Черкаської обл.» вартість проекту 13 466,0 тис. грн. Передбачається часткове фінансування за рахунок Державного фонду регіонального розвитку;
  • роки

Водопровідна мережа смт Буки Маньківського району (ІІІ черга). Вартість 2 654,0 тис. грн. Передбачається часткове фінансування за рахунок Державного фонду регіонального розвитку.

Розвиток  Маньківського району у сфері містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства

Головний  спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Юліана Мельник виступила з пропозиціями щодо пріоритетних завдань в екологічному напрямку на 2019-2021 роки.

При реалізації  всіх важливих проектів і програм не обійтися без фінансування. Начальник  фінансового управління районної державної адміністрації Світлана Самойленко надала пропозиції щодо ключових завдань у збільшенні надходжень до місцевих бюджетів. Серед них – ведення роботи з детінізації заробітної плати, дотримання гарантій в оплаті праці та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах району. Першочерговими завданнями, які необхідно вирішувати вже сьогодні, Світлана Михайлівна назвала проблему легалізації землі, проведення повної інвентаризації землі та запровадження обліку орендарів. Також, забезпечення ефективної роботи з сільгоспвиробниками щодо збільшення розміру ставок орендної плати за орендовані паї до 12% грошової оцінки землі.

У районі прийнято всі місцеві бюджети. Також сьогодні формується база додаткового фінансового ресурсу на наступний рік у вигляді вільного залишку. Тому і всі проекти, що будуть реалізовуватися в районі мають бути імплементовані у бюджеті 2019 року. По об’єктах, що потребують реалізації протягом декількох років, мають бути визначені чіткі перспективи їх реалізації.

"Фінансовий ресурс, у першу чергу, має бути спрямований на реалізацію проектів, які створюють соціальні послуги та робочі місця для населення, абсолютно нового рівня, забезпечують інвестиційну привабливість кожної території і в подальшому зможуть наповнювати місцеві бюджети, нестимуть сталий характер та чітку довгострокову перспективу. Кожен запропонований до програми соціально-економічного розвитку проект повинен мати реальні обсяги та джерела фінансування. Потрібно врахувати і те, що сьогодні законодавство дозволяє об'єднувати фінансові ресурси на реалізацію спільних проектів між громадами та селами в цілому" - зазначила Світлана Михайлвіна.

Підводячи підсумки Ради регіонального розвитку голова райдержадміністрації зазначив, що всім присутнім в залі є над чим працювати, щоб забезпечити сталий розвиток району у найближчі 2019-2021 роки та вирішувати першочергові завдання та проблеми, які актуальні для жителів та громад району.

На завершення Василь Клименко подякував учасникам заходу за роботу та привітав з прийдешніми новорічно-різдвяними святами, побажавши миру, добра і порозуміння в кожній домівці, в кожній родині.