наверх ⇑

Відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

18 жовтня 2018 року перший заступник голови районної державної адміністрації О.А.Юзвенко провела засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Згідно порядку денного було розглянуто питання про заходи щодо попередження випадків отруєння дикорослими грибами серед населення району.

По даному питання виступила Андрійчук Н.М. - начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Маньківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області. Вона зазначила, що в Черкаській області ускладнилась ситуація щодо отруєнь населення дикорослими грибами.  З початку року зареєстровано 22 випадки отруєнь дикорослими грибами, внаслідок яких потерпіли 39 осіб, у т.ч. 5 дітей, у містах Звенигородка та Умань, Городищенському, Уманському, Звенигородському, Корсунь-Шевченківському районах.

Особливе занепокоєння викликають факти виникнення випадків отруєння дикорослими грибами, придбаними на ринках області.

Протягом року у Маньківському районі випадків отруєнь грибами не було зареєстровано. Але відмічалися факти реалізації на центральному ринку смт Маньківка змішаних дикорослих грибів, консервованих грибів домашнього виготовлення.

Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в районі, пов’язаної з отруєннями дикорослими грибами, комісія вирішила: затвердити План заходів щодо попередження отруєння населення району грибами на 2018-2019 роки; заборонити стихійну торгівлю на території населених пунктів району, в тому числі торгівлю свіжими та консервованими дикорослими грибами; забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення, в т.ч. через радіомережу агропромислового ринку, щодо небезпеки вживання дикорослих грибів, недопущення їх реалізації та купівлі на ринку та у місцях невстановленої торгівлі; забезпечити готовність медичних закладів до роботи в умовах ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, пов’язаної з отруєннями дикорослими грибами, наявність необхідного обладнання, медикаментів.