наверх ⇑

Відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

23 квітня 2019 року відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання провів голова районної державної адміністрації – голова комісії  Василь Клименко.

На розгляд були винесені питання про стан виконання заходів техногенної безпеки на об'єктах підвищеної небезпеки, які розташовані на території району та про підготовку місць масового відпочину населення на водних об’єктах до початку купального сезону.

По даним питанням виступив Ігор Безкоровайний – головний інспектор районного сектору управління державної служби надзвичайних ситуацій у Черкаській області, який проінформував про те, що на об’єктах підвищеної небезпеки, з метою своєчасного виявлення на них загрози виникнення надзвичайних ситуацій та здійснення оповіщення персоналу та населення, яке потрапляє в зону можливого ураження, повинні створюватися та функціонувати автоматизовані системи районного виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій і оповіщення населення у разі їх виникнення.

Наступне питання порядку денного стосувалося підготовки місць масового відпочину населення на водних об’єктах до початку купального сезону. Головний інспектор районного сектору управління державної служби надзвичайних ситуацій Ігор Валерійович доповів про те, що, незважаючи на здійснення ряду заходів щодо забезпечення безпечного відпочинку людей на водних об’єктах району (встановлення інформаційних та попереджувальних щитів, активізація роз’яснювальної  роботи з боку органів місцевого самоврядування серед населення та орендарів земельних ділянок під водним плесом), дане питання залишається не вирішеним. У районі відсутні обладнані місця масового відпочинку населення на водних об’єктах.

Враховуючи вищевикладене, комісія вирішила: органам місцевого самоврядування, спільно з орендарями водних об’єктів провести додатковий аналіз стану дотримання законодавства щодо безпечного використання водних об’єктів на підпорядкованих адміністративних територіях,  звернути особливу увагу на облаштування місць масового відпочинку згідно  правил охорони життя людей на водних об'єктах України; організувати розміщення в місцях масового відпочинку населення інформаційних стендів з матеріалами щодо попередження нещасних випадків, правилами поведінки на воді та іншими інформативними матеріалами з даного питання. На водних об’єктах, на яких не визначено місця відпочинку встановити попереджувальні знаки про небезпеку купання в невизначених місцях та заборону купання в небезпечних місцях. Забезпечити постійний нагляд за водним плесом відповідальними особами. Довести до їх відома дані рішення та рекомендувати забезпечити їх виконання у встановлені терміни.