наверх ⇑

Відбулося засідання комісії райдержадміністрації з питань підготовки автомобільних доріг до зими

04 грудня 2020 року під керівництвом голови райдержадміністрації Анатолія Риженка відбулося засідання комісії райдержадміністрації з питань підготовки автомобільних доріг загального користування місцевого значення до функціонування в осінньо-зимовий період 2020-2021 років. На порядок денний було винесено наступні питання:

  1. Про стан укладення угод органами місцевого самоврядування щодо залучення техніки для виконання робіт по зимовому утриманню автомобільних доріг в межах кожної об’єднаної територіальної громади, кількість заготовленого протиожеледного матеріалу та місць його складування.

  2. Про забезпечення безпеки дорожнього руху, залучення техніки, патрульних екіпажів під час зимового утримання доріг в складних погодних умовах на вулично-дорожній мережі Маньківського району Маньківським відділенням поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, Маньківським районним сектором управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Черкаській області, філією «Маньківський райавтодор».

Начальник відділу будівництва, інфраструктури, енергетики та житлово-комунального господарстварайдержадміністрації Алла Пашніна поінформувала, що питання підготовки спеціалізованої техніки для посипання протиожеледних матеріалів та прибирання снігу на вулично-дорожній мережі, створення необхідних запасів реагентів, а також укладення органами місцевого самоврядування угод на розчистку снігових заметів із власниками спеціалізованої та іншої придатної для відповідних робіт техніки розглядалось 31.08.2020 на засіданні районного оперативного штабу з координації робіт щодо своєчасної підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років, за результатами якого  були підготовлені протокольні доручення.

Голова райдержадміністрації Анатолій Риженко зауважив, що задля недопущення виникнення будь-яких колапсів, є необхідність виконавчим комітетам місцевих рад чітко визначити ділянки доріг загального користування, які будуть закріплені за об’єднаними  територіальними громадами та залучення додаткової техніки, необхідної для виконання робіт по зимовому утриманню на договірних засадах, або укладення угод утримання доріг чи окремих їх ділянок.

Начальник філії «Маньківський райавтодор» Олександр Горошко поінформував про те, що ТОВ «Автодор» заготовлено 700 тонн протиожеледних матеріалів, 7000 тонн бензину, 7000 тонн дизельного палива та 500 тонн мастильних матеріалів. Заготовлено переносних знаків «Слизька дорога», «Ожеледиця» у кількості 20 шт., тимчасових знаків 10 комплектів. Укомплектовано 21 одиницю спеціалізованої техніки.

Начальник сектору превенції Маньківського відділення поліції Уманського відділу поліції ГУМП в Черкаській області Володимир Партицький поінформував про те, що з метою недопущення ускладнення дорожнього руху на автодорогах державного та місцевого значення, вулицях населених пунктів району Маньківським відділенням поліції Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області проведено нараду за участю  представників філії «Маньківський райавтодор», Маньківського районного сектору управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Черкаській області, голів об’єднаних територіальних громад, на якій обговорено питання щодо спільних дій при незначних ускладненнях руху транспорту на окремих ділянках автомобільних доріг.

Заступник начальника 21 ДПРЧ Управління ДСНС у Черкаській області Владислав Заболотний поінформував про те, що є в наявності 1 автомобіль підвищеної прохідності – ЗІЛ 131, який може використовуватись у разі ускладнення погодних умов. Однак зазначив, що дана техніка не може постійно залучатись для буксирування важкого великогабаритного транспорту. Проте, якщо у разі погіршення погодних умов та у разі виникнення загрози життю людей, екіпажі готові надавати допомогу з виїздом на складні ділянки доріг з метою ліквідації надзвичайної ситуації.

Щодо вжиття відповідних заходів  з означених питань поінформували голова Буцької об’єднаної територіальної громади Сергій Залізняк, начальник відділу містобудування, архітектури, комунальної власності, земельних відносин та житлово-комунального господарства Іваньківської об’єднаної територіальної громади Валентина Карпенко та голова Маньківської об’єднаної територіальної громади Валерій Івасюк.

За результатами засідання комісії прийнято відповідні рішення та надано доручення і рекомендації.