наверх ⇑

Відбулося засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населеня

19 жовтня 2016 року  голова Маньківської районної державної адміністрації Ігор Віштак провів засідання районної робочої групи з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.

На засіданні були присутні члени  робочої групи,а також запрошені фізичні особи-підприємці.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1. Підведення підсумків роботи попереднього засідання комісії.

2. Інформація державного інспектора з праці про перевірки на підприємствах району  з питань легалізації виплати заробітної плати.

3. Про  проведення у районі  операції « Урожай – 2016».

4. Інформація  по підприємствах, які віднесені до категорії «ризикових» і по яких у серпні 2016 року не забезпечено фонд оплати праці на рівні розрахункового. Звіти суб’єктів господарювання з даного питання

Про результати роботи попереднього засідання комісії  голова державної адміністрації Ігор Віштак,  проінформував про те, що станом на 01.10.2016 року проведено  5  засідань міжвідомчої комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі , на яких заслухано 25 суб’єкт господарювання щодо легалізації виплати заробітної плати та трудових відносин. За результатами проведених комісій працевлаштовано 22 особи та підвищено 9 особам заробітну плату. Додатково надходження по податку на доходи фізичних осіб, до кінця року, становитимуть  71,7   тис.грн.

Головний державний ревізор-інспектор Маньківського відділення Уманьської ОДПІ Юлія Гладченко, повідомила про те, що за  результатами засідання міжвідомчої комісії Маньківської районної державної адміністрації  з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної  плати в районі,  від 7 вересня  2016 року, СФГ «Щедрий край» у вересні збільшило середньомісячну заробітну плату до 4176 грн.      ( у серпні вона становила 2580 грн.).  ФГ «Прибуток» у серпні збільшило середньомісячну заробітну плату до 3540 грн. ( у липні вона становила 1640 грн.). Також,  по СФГ «Росток» збільшено середньомісячну заробітну плату  із 3380 грн. до 3500 грн. та сплачено у вересні місяці поточного року 10 000 грн. податку на доходи фізичних осіб із виплачених дивідендів.      

Наступним питання було про  проведення у районі  операції « Урожай – 2016» головний державний ревізор-інспектор Маньківського відділення Уманьської ОДПІ Юлія Гладченко,   проінформувала про те, що  станом на  18 жовтня 2016 року Маньківським відділенням Уманської ОДПІ в рамках дії операції «Урожай-2016» була проведена  наступна робота щодо легалізації заробітної плати:

- із керівниками сільськогосподарських підприємств проведено 31 протокольну зустріч, за результатами яких 4 підприємства підвищили фонд оплати праці на 172,3 тис.грн по 14 найманих працівниках, додаткові  надходження податку на доходи фізичних осіб становлять 31,0 тис.грн., по ЄСВ – 38,0 тис.грн.;

 -  за рахунок добровільного оформлення 43 найманих працівників легалізовано доходу на суму 251,0 тис.грн., додаткові надходження по податку на доходи фізичних осіб становлять 45,2 тис.грн, по ЄСВ – 55,3 тис.грн.

 Також, залучено до декдарування доходів від використання земельних часток (паїв) за 2015 рік 489 громадян-одноосібників, якими задекларовано 2104,2 тис.грн. доходу, з якого нараховано 315,7 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 31,6 тис.грн. військового збору.

За січень-вересень 2016 року по Маньківському району забезпечено сплату податку на доходи фізичних осіб від орендної плати за земельні частки ( паї) у сумі 10,0 млн. грн.  Середній відсоток виплати орендної плати  становить 5,2 відсотка від нормативно-грошової оцінки землі.

Проте, станом на 18 жовтня 2016 року по Маньківському району залишилися не поданими 260 декларацій громадянами, які обробляли земельні частки (паї) самостійно. Зокрема в  Дзензелівській,  Іваньківській,  Молодецькій сільських  та Маньківській селищній радах  недостатньо проведена масово – роз’яснювальна робота щодо подання декларацій про отримані доходи за 2015 рік громадянами, які обробляли земельні частки (паї) самостійно, в зв’язку з чим існує ймовірність допущення втрат податку на доходи фізичних осіб до бюджетів усіх рівнів.

Гостро звучало питання  по підприємствах, які віднесені до категорії «ризикових» і по яких у серпні 2016 року не забезпечено фонд оплати праці на рівні розрахункового. Всім керівникам таких підприємств було винисено попередження.

Підсумовуючи засідання, голова райдержадміністрації Ігор Віштак дав відповідні доручення та зауважив, що діяльність робочої  групи у поточному році продовжується у межах повноважень: виїзні обстеження, проведення співбесід з фізичними особами-підприємцями на засіданнях, надсилання офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями легалізації найманої праці.