наверх ⇑

Відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

6 листопада 2018 року перший заступник голови районної державної адміністрації О.Юзвенко провела засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка ознайомила присутніх членів комісії з порядком денним.

Згідно порядку денного було розглянуто питання про стан водопостачання в районі виїзду 21-ДПЧР УДСНС України у Черкаській області.

По даному питанню витсупив Копієвський А.А. - начальник Маньківського РС Управління ДСНС України у Черкаській області капітан служби цивільного захисту в Черкаській області. Він здоповів про те, що на виконання вимог розділу IV пунктів 2,3,4 Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання від 15.06.2015 № 696 у вересні 2018 року була проведена перевірка зовнішнім оглядом стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання та втановлено, що з 15 пожежних гідрантів, які перебувають на балансі комунального підприємства «Комунальник – М» несправні – 8. Несправність пожежних гідрантів вказує на те, що селище Маньківка в неповному обсязі забезпечене протипожежним водопостачанням.

По наступному питанню начальник управління повідомив про затвердження плану протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду 2018-2019 років. Ним було проінформовано, що за пониження температури повітря, внаслідок зростання навантаження на комунальні мережі, значно збільшується кількість аварій на системах тепло-, водо-, газопостачання. Під час аномального пониження температури збільшується кількість випадків переохолодження людей, особливо незахищених категорій населення. Тому з метою підготовки органів управління і сил цивільного захисту до виконання спільних заходів з протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду було завершено план протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

Також А. Копієвським було зазначенощо на даний час на території Маньківського району є чимала кількість вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни. Від вологи, перебування в землі, взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які дуже небезпечні (ззовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів). Пікрати вибухають навіть від легкого тертя, іскри, удару.

Тому з метою належної організації робіт щодо знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів на території Маньківського району було визначено місця для знищення вибухонебезпечних предметів за межами населених пунктів сіл Роги, Крачківка та смт Буки.