наверх ⇑

Відбулося засідання місцевої комісії з ТЕБ та НС

09 вересня під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Юзвенко відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Комісією було розглянуто питання порядку денного: про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, соціальної сфери та спеціалізованих служб цивільного захисту до роботи протягом  осінньо-зимового періоду; про позапланові перевірки закладів освіти; про заходи щодо попередження випадків отруєння дикорослими грибами серед населення району.

Щодо підготовки до роботи в  осінньо-зимовий період з доповідями виступили начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Безверхий, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна, головний лікар центральної районної лікарні Юрій Кулик, директор комунального некомерційного підприємства «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги Юлія Клясна, головний інженер Маньківського комунального підприємства «Комунальник –М» Валерій Загородний, головний інженер Маньківського РЕМ Павло Цюк, майстер служби експлуатації газових мереж і будинкового обладнання Маньківської дільниці ПрАТ «Уманьгаз» Андрій Бондаренко та начальник Маньківського РС УДНС України в Черкаській області Андрій Копієвський.

З інформацією щодо результатів позапланових перевірок закладів освіти виступив провідний інспектор районного сектору управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Роман Кривошея. З урахуванням даної інформації комісією було вирішено взяти на контроль хід усунення виявлених порушень вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері техногенної та пожежної безпеки в закладах освіти на території  району.

Про заходи щодо попередження випадків отруєння дикорослими грибами серед населення району виступила виконуюча обов’язки  начальника  районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Надія Андрійчук. яка повідомила, що в області залишається складною ситуація щодо отруєнь населення дикорослими грибами. 

З початку року зареєстровано 7 випадків отруєнь дикорослими грибами, внаслідок яких захворіло 9 осіб, у т.ч. одна дитина. Минулого року в області було зареєстровано 39 випадків з 62 постраждалими, з яких 8 дітей, 2 особи померли. Особливе занепокоєння викликають факти виникнення випадків отруєння дикорослими грибами, придбаними на ринках області. Протягом року у Маньківському районі випадків отруєнь грибами зареєстровано не було. Але відмічалися факти реалізації на центральному ринку смт Маньківка, на стихійних ринках в населених пунктах району змішаних дикорослих грибів, консервованих грибів домашнього виготовлення.

З метою недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в районі, пов’язаної з отруєннями дикорослими грибами, комісія вирішила: вжити невідкладних заходів щодо недопущення реалізації на агропродовольчому ринку, ярмарках, у місцях виїзної торгівлі, масового перебування людей (святкування, зібрання тощо), місцях неустановленої торгівлі дикорослих грибів та грибних консервів, виготовлених в домашніх умовах; забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення щодо небезпеки вживання дикорослих грибів, недопущення їх реалізації та купівлі на ринку та у місцях невстановленої торгівлі; розробити  та встановити  на підходах  до місць  масового  збирання грибів у парках, скверах, лісосмугах, територіях комунальних закладів, житлових секторів наглядні попереджувальні  стенди  із зображенням  їстівних  та неїстівних  грибів  та  дикорослих попередженням  про небезпеку для життя вживання  дикорослих  грибів.