наверх ⇑

Відбулося засідання міжвідомчої комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі

Днями заступник  голови  райдержадміністрації Оксана Юзвенко  провела  чергове засідання міжвідомчої комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі. У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники Маньківського відділення  Уманської ОДПІ, Пенсійного фонду,  Центру зайнятості.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1. Підведення підсумків роботи  засідання комісії за січень-серпень  2018 року.

2. Інформація по сільськогосподарських підприємствах, в яких існує ризик мінімізації фонду оплати праці та, відповідно, недоплати податку на доходи фізичних осіб у 2018 році.

3. Інформація  по суб’єктах господарювання, які нараховують заробітну плату менше мінімальної та аналіз середньої заробітної плати за видами економічної діяльності платників району, в порівнянні з показником номінальної заробітної плати у регіоні. 

 4. Про результати роботи районної робочої групи з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі протягом червня та липня  2018 року.

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко зупинилася коротко на підбитті підсумків за 8 місяців поточного року. Вона  проінформувала про те, що за січень-серпень 2018 року проведено 2 засідання комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі, на якій заслухано 8 суб’єктів  господарювання. За результатами проведених комісій працевлаштовано 17 осіб, підвищено рівень оплати праці 19 особам. Додаткові надходження по податку на доходи фізичних осіб становитимуть 92,2  тис грн.    

Щодо інформації по сільськогосподарських підприємствах, в яких існує ризик мінімізації фонду оплати праці та, відповідно, недоплати податку на доходи фізичних осіб у 2018 році проінформувала головний державний ревізор-інспектор Маньківського відділення Уманської ОДПІ Таїсія Шургай. Вона повідомила про те, що згідно наявної в Уманській ОДПІ інформації, встановлено юридичних осіб, по яких за даними проведеного аналізу існує ризик мінімізації фонду оплати праці та, відповідно, недоплати податку на доходи фізичних осіб у 2018 році.

На засідання комісії запрошувалися суб’єкти господарювання, по яких за даними проведеного аналізу  існує ризик мінімізації фонду оплати праці.

Оксана Юзвенко запропонувала керівникам підприємств збільшити заробітну плату  або виплатити керівникам дивіденди із отриманих прибутків.

Щодо інформації по суб’єктах господарювання, які нараховують заробітну плату менше мінімальної та аналіз середньої заробітної плати за видами економічної діяльності платників району, в порівнянні з показником номінальної заробітної плати у регіоні поінформувала начальник Маньківського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області,  Олена Лазба-Чемінава. Вона повідомила про те, що згідно наявної в головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області  інформації встановлено юридичних та фізичних осіб, які за даними звітності з єдиного соціального внеску за липень 2018 року виплачували найманим працівникам заробітну плату менше мінімального розміру та менше середньої по району.  За липень 2018 року  кількість осіб у районі, які отримують заробітну плату нижче встановленого чинним законодавством  становила 76, що на 66 осіб менше ніж у січні  2018 року.

Так, із даного питання на комісію запрошено  суб’єкти господарювання по яких за даними проведеного аналізу  існує ризик мінімізації фонду оплати.

Запрошені керівники підприємств надали пояснення щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального,  розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення. Для кожного з них були встановлені терміни щодо впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, забезпечення нарахування заробітної плати не нижче мінімальної законодавчо встановленої.

Щодо результатів роботи районної робочої групи з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі протягом червня та липня  2018 року доповідала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, голова робочої групи з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі Людмила Загородна. Вона повідомила про те, що робочою групою з питань протидії корупції, детинізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі, відповідно до  покладених на неї завдань та в межах повноважень, протягом червня та липня 2018 року було здійснено  2 виїзних обстеження. Зокрема проведеним рейдом в смт Маньківка на ринковій площі і території селища обстежено 9 суб'єктів господарювання (всі фізичні особи-підприємці).

За результатами засідання членам  комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати дані відповідні доручення, а запрошених керівників та підприємців зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності  вимог трудового законодавства та продовжувати здійснення виїзних обстежень суб'єктів господарювання району.