наверх ⇑

Відбулося засідання міжвідомчої комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі

15 червня голова райдержадміністрації Ігор Віштак провів чергове засідання міжвідомчої комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі. У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники Маньківського відділення  Уманської ОДПІ, Пенсійного фонду,  Центру зайнятості та управління Держпраці  у Черкаській області.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1.   Підведення підсумків роботи  засідання комісії за січень-травень 2017 року.

2.  Інформація  по юридичних та фізичних особах, які за даними звітності з єдиного соціального внеску за квітень 2017 року виплачували найманим працівникам  заробітну плату менше середньої по Маньківському району.

3.  Інформація державного інспектора з праці про перевірку на підприємствах району  з питань легалізації виплати заробітної плати.
Ігор Віштак кортоко зупинився на підбитті підсумків роботи комісії за 5 місяців поточного року. За січень-травень 2017 року проведено 3 засідання міжвідомчої комісії  районної державної адміністрації  з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної  плати в районі, на яких  заслухано   17 суб’єктів господарювання. За результатами роботи комісії працевлаштовано 10 найманих працівників.  Додаткові надходження до місцевих бюджетів по податку на доходи фізичних осіб становитимуть 63,8  тис. грн. ( із них податок на доходи фізичних осіб із виплачених дивідендів 6,2 тис.грн.) .

Головний державний ревізор-інспектор Маньківського відділення  Уманської ОДПІ Т.Шургай надала інформацію щодо юридичних та фізичних осіб, які за даними звітності з єдиного соціального внеску за квітень 2017 року виплачували найманим працівникам  заробітну плату менше середньої.

На засідання були запрошені  представники підприємств, найманим працівникам яких  було нараховано заробітну плату нижче мінімального законодавчо встановленого розміру.

Запрошені керівники підприємств надали пояснення щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального,  розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення. Для кожного з них були встановлені терміни щодо впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, забезпечення нарахування заробітної плати не нижче мінімальної законодавчо встановленої.

Про здійснення перевірок з питань легалізації виплати заробітної плати на підприємствах району доповів головний державний інспектор з питань праці управління Держпраці у Черкаській області Ростислав Проценко. Він зазначив, що всього перевірено субєтів господарювання – 15,  в т.ч.  6 перевірок  по Маньківському районі. Всім перевіреним субєктам господарювання  внесено  приписи на усунення виявлених недоліків, тата передано матеріали до районного суду на  притягнення  до адміністративної відповідальості.
За результатами засідання членам  комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати дані відповідні доручення, а запрошених керівників та підприємців зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності  вимог трудового законодавства.