наверх ⇑

Відбувся День громади у селі Подібна

Проєкт "день громади" запропонував впровадити як один із способів взаємодії з органами місцевого самоврядування голова райдержадміністрації Анатолій Риженко. Цей проєкт має на меті налагодження ефективної комунікації та співпраці між райдержадміністрацією, установами та організаціями району, сільськими/селищними головами, громадськістю та бізнесом задля вирішення суспільно важливих питань. Під час таких зустрічей спільно визначаються гострі проблеми та відпрацьовується алгоритм їх вирішення.

Тож 09 липня під головуванням очільника райдерадміністрації Анатолія Риженка відбувся День громади у селі Подібна. На зустрічі були присутні голова районної ради Світлана Лещенко, сільські та селищні голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та організацій, представники громади та засобів масової інформації.

Розпочато роботу було з огляду об'єктів соціальної сфери Подібної. Учасники зустрічі відвідали і поспілкувалися із працівниками сільського будинку культури, бібліотеки, відділенні денного перебування непрацездатних громадян територіального центру соціального обслуговування, ФАПу, загальноосвітньої школи та дитячого садочка. Подібнянський сільський голова Валерій Кобзар ознайомив гостей із роботою закладів.

Затим у будинку культури відбулося засідання з розгляду актуальних проблем. На порядок денний зустрічі було винесено ряд питань.

Про окремі питання виконання бюджету району за І півріччя 2020 року з доповіддю виступила заступник начальника фінансового управління районної державної адміністрації Тетяна Рудь. Тетяна Олександрівна акцентувала особливу увагу на необхідності перерахування субвенцій із бюджетів ОТГ на фінансування районної лікарні, оскільки люди, що проживають на територіях об'єднаних територіальних громад також лікуються у районному медичному закладі.

Щодо питання необхідності співфінансування КНП "Маньківська районна лікарня" із сільських та селищних бюджетів виступив директор медичного закладу Юрій Кулик.

Начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Тетяна Плахтій доповіла щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №515 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року №877». Мова йшла про вжиття заходів сільськими та селищними головами щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, необхідності упорядкування фондів житла та черг, а також проведення роботи із населенням щодо розвитку сімейних форм виховання з метою створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Головний спеціаліст з мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату районної державної адміністрації Володимир Михайловин виступив з рекомендаціями та завданнями щодо мобілізаційної підготовки територій.

Начальник відділу освіти районної державної адміністрації Юрій Безверхий ознайомив голів сільських та селищних громад із вимогами Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та необхідністю їх дотримання закладами освіти.

Директор Маньківської районної філії Черкаського обласного центру Галина Гаврилюк виступила із повідомленням щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникнення та поширення коронавірусної інфекції. Було порушено питання фінансування громадських робіт, на що Галина Львівна зазначила, що на даний час фінансування таких робіт призупинено.

Завідувач сектору культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Анатолій Шинкаренко доповів про стан забезпечення закладів культури коп’ютерами та оргтехнікою та рекомендував очільникам громад вжити заходів щодо покращення стану комп'ютеризації бібліотечних закладів.

Наприкінці зустрічі щодо виконання протокольних доручень за результатами проведення Дня громади в селі Роги 19.06.2020 доповів заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак.

З усіх означених питань головою райдержадміністрації було дано ряд доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та рекомендовано сільським та селищним головам вжити всіх заходів щодо вирішення проблемних питань.