наверх ⇑

Відбувся семінар з питань складання фінансової звітності

14 лютого, у залі засідань Маньківської районної державної адміністрації за участі  заступника начальника управління Державної казначейської служби у Маньківському районі Галушко Т.В. та провідного спеціаліста відділу звітності та бухгалтерського обліку Коломієць Т.О., за дорученням голови Державної казначейської служби Тетяни Слюз, проведено семінар - нараду з питань складання фінансової звітності за 2017 рік та запровадження системи подання електронної звітності розпорядниками (одержувачами)  бюджетних коштів та переходу на систему дистанційного обслуговування клієнтів з використанням програмно – технічного комплексу «Клієнт Казначейства – Казначейство» згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 816- р. У зібранні взяли участь всі головні бухгалтери бюджетних установ, які фінансуються з державного, обласного, районного та сільських бюджетів.

Тетяна Галушко зазначила, що 1 лютого нинішнього року в Центральному апараті казначейства України відбулася відео-конференція за участю представників Міністерства фінансів, територіальних органів Державної казначейської служби та розпорядників бюджетних коштів, за наслідками якої проводиться семінар-нарада-навчання щодо переходу на електронне звітування.

Заступник начальника управління  розповіла про запровадження системи подання електронної звітності в автоматизованій  системі «Є-Звітність» і надала деталізований опис заходів дорожньої карти підключення до системи подання електронної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів. Також повідомила, що  АС «Є-Звітність» передбачає створення особистого електронного кабінету розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів та фондам загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування (далі – клієнти Казначейства), які складають та подають фінансову та/або бюджетну звітність до органу Казначейства за місцем обслуговування.  АС «Є-Звітність» являє собою єдиний формат подання електронної звітності клієнтів Казначейства і є важливим кроком модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі. Хочемо звернути увагу головних бухгалтерів установ, що фінансову та/або бюджетну звітність за І квартал 2018 року потрібно формувати та подати через систему подання електронної звітності Казначейства.

Для цього необхідно до 28 лютого 2018 року здійснити заходи щодо підключення до системи АС «Є-Звітність». Дорожня карта щодо підключення до системи та її детальний опис розміщено на веб-порталі Державного Казначейства в розділі «Електронні сервіси ». Інструкція користувача АС «Є-Звітність» розміщена в електронному кабінеті  і буде доступна після його створення.

У ході зібрання провідний спеціаліста відділу звітності та бухгалтерського обліку Тетяна Коломієць  вела мову про складання річної фінансової звітності за 2017 рік. Вона  розповіла про особливості її складання та повідомила, що на сайті Державної казначейської служби України у рубриці «Нормативно-правова база», розділі «Нормативні документи», підрозділі «Бухгалтерський облік та звітність в державному секторі» розміщені  Методологічні роз’яснення проблемних питань складання та подання фінансової звітності розпорядниками бюджетних коштів відповідно до НП(С)БОДС 101 «Подання фінансової звітності» та перспективи подання клієнтами Казначейства звітності в електронному вигляді (metod_roz.doc).

Підсумовуючи, Тетяна Галушко наголосила, що запровадження системи подання електронної звітності та поетапний перехід клієнтів Казначейства на дистанційне обслуговування значно полегшить роботу бухгалтерської служби бюджетних установ та зменшить документообіг.