наверх ⇑

Відкрито дві кімнати медико-соціальної допомоги

Відкрито дві кімнати медико-соціальної допомоги.

Минулого тижня у населених пунктах Мала Маньківка та Харківка Товариством Червоного Хреста в Маньківському районі урочисто відкрито кімнати медико-соціальної допомоги.

На урочистому відкритті медико-соціальної кімнати в приміщенні сільського клубу села Мала Маньківка сільський голова Юрій Щур розповів про передумови її створення. Свого часу планувалося об’єднання двох сіл Малої Маньківки та Тимошівки в одне, тому будівництво приміщень установ соціальної сфери проводилося на їх межі. Однак з розпадом радянського союзу зробити цього не вдалося. ФАП перенесли на територію Тимошівки, а у Малій Маньківці жителі вирішили створити його аналог – кімнату медико-соціальної допомоги. На останній сходці села мешканці Малої Маньківки вирішили підвищити ставку самооподаткування із дорослого мешканця до 100 гривень й спрямувати ці кошти на ремонт сільського клубу й облаштування там медико-соціальної кімнати. Туди ж громадою було вирішено спрямувати кошти від соціальних угод та щорічну допомогу народного депутата Валентина Ничипоренка.

Так у  клубі було замінено  вікна, а світла простора медико-соціальна  кімната зустріла перших відвідувачів. Працюватиме в ній фахівець сільської медицини з більш як двадцятирічним стажем діяльності Людмила Марченко.

Сільський голова подякував всім тим людям, хто доклав до цієї справи своїх зусиль, перш за все – жителям Малої Маньківки за ініціативу й прагнення. Відзначив  також і земляків-спонсорів, що допомогли провести ремонтні роботи.

Зі словами вітань до громади звернулися голова райдержадміністрації Олександр Таран, голова районної ради Василь Онищук, голова районної організації Товариства Червоного Хреста Тетяна Корж, духовний наставник громади отець Миколай та начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Фітенко.

Урочисте відкриття медико-санітарної кімнати продовжилося невеликою концертною програмою.

Радо  зустрічала односельців фахівець районної  організації Товариства Червоного Хреста Жанна Рашевська біля адмінбудинку ТОВ «Дзензелівка-агро» у Харківці, де також було  створено  кімнату медико-соціальної допомоги.  У її відкритті теж взяли участь керівники району. Головний лікар центральної районної лікарні Юрій Кулик наголосив, що Харківка –  єдине село в  районі, де мешканці  отримуватимуть якісну медичну допомогу як у ФАПі, так і в  медико-соціальній кімнаті. Голова районної організації Товариства Червоного Хреста пообіцяла жителям Малої Маньківки та Харківки найближчим часом обладнати ці кімнати устаткуванням для фізпроцедур.