наверх ⇑

Виїзний особистий прийом громадян на Маньківщині провела начальник управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації Олена Звягінцева

13 липня 2017 року в Маньківській районної державної адміністрації з проблемами населення Маньківщини ознайомилася начальник управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації Олена Звягінцева. Зустріч було ініційовано райдержадміністрацією у зв'язку із занепокоєністю громадян селища Маньківка стосовно діяльності підприємства «Київ Вуд» з можливими порушеннями екологічного законодавства, а саме перевищення допустимих норм викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря, від яких страждають жителі мікрорайону.

Представники громадськості активно зібрались на прийом до начальника управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації, оскільки діяльність ТОВ «Київ Вуд» викликає у населення обурення і дискомфорт. Нагадаємо, що нещодавно до райдержадміністрації надійшло колективне звернення жителів селища Маньківка (вул.Олімпійська, Спортивна, Широкий берег, Довженка, Сонячна, Українська) щодо провадження діяльності підприємством «Київ Вуд» з можливими порушеннями екологічного законодавства, а саме перевищення допустимих норм викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря, від яких страждають жителі мікрорайону.

За повідомленням начальника виробництва ТОВ «Київ Вуд» Ігоря Дерев’янка на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій, особливості виробництва  вимагали будівництва  сушильних камер на території товариства та встановлення котлів, які працюють на дровах, з відповідним виводом диму. Дані сушки були введені в експлуатацію в експери­ментальному тимчасовому режимі, з метою вивчення питання економічної обґрунтованості даного процесу.

З метою уникнення скарг від громадян селища, домово­лодіння яких межують з територією товариства, проводиться виготовлення про­ектної документації, щодо встановлення «димососа», що дасть можливість вивести труби всіх димарів сушильних камер в один димохід, який буде піднятий на достатньо велику висоту, що дасть змогу проводити викиди диму без нанесення шкоди населенню. Виконання даних робіт планується завершити до початку опалювального сезону.

Підсумовуючи зустріч із громадянами, Олена Миколаївна зауважила, що управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації має намір підтримати ініціативу мешканців Маньківки, посприявши у зверненні до відповідних інстанцій щодо перевірок ТОВ «Київ Вуд».

По закінченню особистого прийому громадян Олена Звягінцева взяла участь у черговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій. Маньківським відділенням Жашківського міжрайонного відділу державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснено заміри атмосферного повітря  на вміст токсинів. За повідомленням завідувача Маньківського районного лабораторного відділення Жашківського міжрайонного відділу державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Миколи Ковтуна по кількох показниках виявлено перевищення концентрації шкідливих речовин.
Підбиваючи підсумок засідання, голова райдержадміністрації Ігор Віштак наголосив, що першочерговим завданням райдержадміністрації, селищної ради та всіх відповідних служб є зобов'язати ТОВ «Київ Вуд» отримати  всі необхідні дозволи, привести документацію у відповідність до чинного законодавства і здійснювати діяльність відповідно до закону  і без нанесення шкоди населенню.