наверх ⇑

Влада і духовенство дбають про мир і спокій у районі

Днями у форматі круглого столу за участю голови районної державної адміністрації Олександра Тарана, голови районної ради Василя Онищука, сільських і селищних голів відбулася зустріч із духовенством району. Олександр Олексійович привітав священнослужителів у стінах державної установи та висловив сподівання, що  обговорення взаємодії усіх гілок влади і духовенства буде плідним і матиме результат.

Виступаючи, благочинний Маньківського округу протоієрей отець Василій Славіта відзначив важливість спілкування Церкви і влади, а також толерантного ставлення керівництва району до проблем релігійної організації. Саме співпраця, підкреслив священик, створює гармонію між  районною владою і релігійною громадою. І такі зустрічі потрібні, адже тільки в діалозі можна з’ясувати позицію Церкви до тієї чи іншої ситуації чи події, що відбувається в країні.

Під час засідання очільник району сказав: «У складний для держави час, у період хаосу і безнадії народ звертається до Бога, а Церква і її священнослужителі є зразком, взірцем поведінки, віри у краще майбутнє, об’єднання заради добробуту і щастя. У Церкві все просто – вона не веде ніякої політики. Вона служить народові і Богу. Проте трапляються випадки змішання державного і церковного, що веде до дестабілізації ситуації в цілому, розбрату і наростанню паніки. Боже слово закликає християн молитися за всіх, навіть за своїх ворогів, у тому числі й за тих, хто підняв проти України меч братовбивчої війни, щоб до них прийшло прозріння, розум збагнути, який страшний гріх вони роблять. Те, що нинішні трагічні події на Сході України комусь здаються громадянською війною, навіть боротьбою уніатів проти Православ'я, для всіх справжніх українських патріотів є боротьбою за незалежність нашої держави, її волю. Ніхто не може позбавити українців права любити свою Батьківщину, називати її Україною, пишатися своєю історією, культурою, мовою, захищати від будь-яких спроб зламати волелюбний дух нашого народу».

Наприкінці зустрічі благочинний Маньківського округу протоієрей отець Василій Славіта подякував представникам влади за взаємодію та підтримку, яку вони надають церковним громадам.