наверх ⇑

Вшанували ліквідаторів трагедії на Чорнобильській АЕС

У Маньківці вшанували ліквідаторів трагедії на Чорнобильській АЕС

12 грудня  у Маньківці відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до монументу жертвам Чорнобиля з нагоди Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС. У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Олександр Таран, голова районної ради Василь Онищук, заступник селищного голови Валерій Загородній, керівник Маньківської районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Павло Дерев’янко, ліквідатори, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та районної ради, представники громадськості району та місцевих засобів масової інформації.

– На території району, – відзначив у вітальній промові голова районної державної адміністрації Олександр Таран, –проживає 256 ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, більшість з яких є інвалідами. За 11 місяців цього року на виконання Чорнобильських програм з державного бюджету призначено компенсації та допомоги на загальну суму 414,0 тис. грн.,протягом цього періоду оздоровлено 17 ліквідаторів. Видано 199 рецептів на придбання безкоштовних ліків на загальну суму 28,8 тис. грн., проведено зубопротезування 21 особі на загальну суму 8,5 тис. грн.

Олександр Олексійович запевнив, що органи державної влади району разом із громадою і надалі докладатимуть усіх зусиль для дотримання законних прав та інтересів громадян відповідної категорії, своєчасного отримання ними компенсацій, пільг, пенсій, забезпечення належним медичним обслуговуванням та оздоровленням у санаторно-курортних закладах. Адже саме  вони першими взяли цей тяжкий хрест – приборкання радіаційної стихії, щоб ціною власного здоров'я і життя, захистити рідну землю. 

З нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС учасниківподій 28-річної давнини відзначенограмотами райдержадміністрації, районної та селищної рад.