наверх ⇑

Вшанували пам’ять героїв Крут

Учнівська молодь Маньківщини вшанувала пам’ять героїв Крут

Щороку, 29 січня, ми вшановуємо пам’ять тих, хто ціною власного життя стримував багатотисячну армію більшовиків, які прагнули загарбати українські землі. 29 січня 1918 року назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для кількох поколінь борців за свободу та незалежність.

Не оминула болючу і водночас високо-духовну тему споконвічної боротьби українського народу за кращу долю і молодь Маньківщини. Адже не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг школярів і  студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя. В актовій залі Маньківського НВК І-ІІІ ступенів «школа-гімназія», з використанням мультимедійних засобів, відбулася літературно-музична композиція, присвячена 97-й річниці бою під Крутами. Учасниками заходу стали учні обох загальноосвітніх шкіл Маньківки, учителі історії, поет Маньківщини Анатолій Слободяник.

Численні промовці провели своєрідну паралель між подіями 97-річної давності під Крутами та нинішньою ситуацією у Донецькій і Луганській областях. І тоді, і нині українська нація, українська державність постали перед загрозою поглинання іншою державою-агресором. І тоді, і нині держава-агресор – Росія. Широкомасштабна ідеологічна війна, безперервна агітаційна діяльність пропагандиської машини Кремля з його великим досвідом цього є відлунням, логічним продовженням початої 97 років тому геополітичної кампанії на знищення усього українського. Мета московських яструбів сьогодні – завершити розпочату російськими монархами Петром І та Катериною ІІ, продовжену сталінсько-більшовиським режимом  окупаційну політику позбавлення українського народу його історичної пам’яті та автентичності, формування в українців психології меншовартості перед “старшим братом”.

Та сьогоднішні старшокласники – діти вільної країни, а тому готові відстоювати її суверенність і незалежністьсумлінним навчанням та добросовісною працею, а якщо доведеться – то й зі зброєю в руках.