наверх ⇑

На Маньківщині відбулися урочисті заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня у Маньківці відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
На урочистому мітингу біля пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС були присутні голова райдержадміністрації Ігор Віштак, голова районної ради Володимир Вовк, голова селищної ради Володимир Вівтенко,  голова Маньківської районної організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Павло Дерев'янко, ліквідатори  та громадськість селища.

Розпочався захід покладанням квітів до пам'ятного знаку. Селищний голова Володимир Вівтенко, розпочавши мітинг, оголосив  хвилину мовчання за загиблими ліквідаторами наслідків однієї з найжахливіших техногенних катастроф ХХ століття. 

Під час промови Ігор Віштак зазначив: «Страшні події 1986 ніколи не зітруться з пам'яті теперішніх та майбутніх поколінь. 14 грудня ми згадуємо тих, чиє життя забрав Чорнобиль, і намагаємося вирішити безліч проблем тих, хто втратив здоров'я на ліквідації чорнобильської аварії. Трагедія Чорнобиля торкнулася кожного з нас. Ми з повагою і вдячністю ставимося до людей, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, і вшановуємо пам'ять  тих, кого вже немає серед живих. Ціною життів саме цих людей, які не роздумуючи кинулися в смертельно небезпечну зону, були відвернені наслідки страшної катастрофи».

Голова Маньківської районної організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Павло Дерев'янко звернувся до своїх побратимів із проханням вшанувати пам'ять восьми ліквідаторів, що пішли із життя протягом 2015 року, назвавши їх поіменно. Побажав усім міцного здоров'я, благополуччя і довгих років життя.

Продовжилися заходи у сесійній залі районної ради, де відбулась зустріч представників влади, керівників установ та організацій з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на якій обговорювалися питання соціального захисту, пенсійного забезпечення, лікування та оздоровлення ліквідаторів. Перед присутніми виступили начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна, начальник управління Пенсійного фонду Маньківського району Дмитро Гончарук, головний лікар Маньківської ЦРЛ Юрій Кулик, завідуюча Маньківською Центральною районною аптекою №70 Алла Савчук.

За мужність, самовідданість та відвагу, проявлені під час  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ліквідаторів нагороджено грамотами районної ради, райдержадміністрації та селищної ради.

Завершуючи зустріч, голова районної ради Володимир Вовк висловив щирі слова подяки всім ліквідаторам за їх героїзм та неоціненний людський подвиг, побажав міцного здоров'я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя та шани вдячних поколінь.