наверх ⇑

З турботою про осіб з інвалідністю

    В народі кажуть що з народженням дитини вже написана її доля.  Але жодна людина не може передбачити, що в силу непереборних обставин їй буде встановлено інвалідність.

      Проведення заходів до Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.  

         Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю традиційно підводимо підсумки роботи, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня. 

 В нашому районі проживає 2097 осіб з інвалідністю, в т.ч. 118 дітей з інвалідністю у віці до 18 років, 147 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 196 осіб з інвалідністю, мешканців району, обмежені в пересуванні і користуються кріслами-колісними або протезно-ортопедичними виробами.

         Для них проводиться відповідна робота по покращенню соціальної захищеності. З метою надання додаткових соціальних гарантій затверджені відповідні програми з виділенням під них коштів місцевого бюджету.

      На виконання заходів соціальної спрямованості, відповідно до програми "Соціальний захист ветеранів, осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки"  в поточному році використано  більше 250 тис. грн. Це дало змогу надати найбільш потребуючим жителям району грошову допомогу, придбати продуктові набори та організувати інші заходи воїнам-інтернаціоналістам, ветеранам війни, ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та іншим. Зокрема, особам з інвалідністю 1 та 2 груп по зору надаються 50-відсоткові пільги на оплату послуг на електроенергію та на абонементну плату за користування телефоном в межах норм споживання. За період 2019 року на зазначені цілі використано 12,5 тис. грн.   Також виплачено матеріальну допомогу 56 жителям району на загальну суму 207,0 тис. грн, з них 6 учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей на суму 43,5 тис. грн.

       Відповідно до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих  категорій  населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані  технічні засоби реабілітації», затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України «Про  Порядок …» № 321 від 05.04.2012 (зі змінами)  за період 2019 року  67 особам з інвалідністю в тому числі 5 дітям з інвалідністю видано направлення на  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, зокрема, за новим механізмом, укладено 3-х сторонні договори  з підприємствами:

      ТзОВ «Лідер-Орто», ПП «Форварт-Орто», Львівське КЕПЗПіП, ТОВ «ВК Діспомед», ТОВ «Ваше здоров’я трейдинг»  на забезпечення кріслами колісними 8 осіб з інвалідністю  та  2  дітей з інвалідністю  на  загальну суму 142,9 тис. грн;

       Київське КЕПОП «Черкаський протезний цех», Києвське КЕПОП, ТОВ «Без Обмежень», ТОВ «Ортотех-Сервіс ГМБХ», ТОВ «Український центр реабілітації ветеранів Афганістану» на забезпечення протезно-ортопедичними виробами 6 осіб з інвалідністю та 1 дитину з інвалідністю на суму 142, 3 тис. грн.

     Укладено 2-х сторонні договори  з підприємствами, а саме:

 -   ПП  «М.Ящук», ТОВ «НТП «Спецмедтехніка», ТОВ «Світ літньої людини та реабілітації», ТОВ «Норма-Трейд», ПОГ «Інватех», ТОВ «НВЦ «Анте-ЛТД», ТОВ «ВК Діспомед»  на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  16 осіб з інвалідністю на суму 28,2 тис.грн;

 - ТОВ «ОНВР «Ортес» на забезпечення протезами молочної залози 14 осіб на суму 33,9 тис.грн;

 - ПП «Форварт-Орто», ПП «Ортотоп», ПФ «Теллус», Київське КЕПОП «Черкаський протезний цех», Київське КЕПОП на забезпечення ортопедичним взуттям 9 осіб з інвалідністю   та   4 дітей з інвалідністю  на суму 51,1 тис.грн;

 - Київське КЕПОП на здійснення післягарантійного ремонту протезно-ортопедичних виробів 5 особі з інвалідністю на суму 52,6 тис. грн.;

       А також 4 особам з інвалідністю по зору та по слуху виплачено грошову компенсацію за самостійно придбані мобільні телефони на суму 14,3 тис. грн. у розмірі не вище граничної ціни, встановленої Мінсоцполітики.

      За період 2019 року за рахунок коштів державного бюджету отримали  компенсацію за невикористане  санаторно-курортне лікування  5 осіб з інвалідністю  на суму 2,4 тис. грн, а також 48 осіб з інвалідністю – компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля  та на транспортне обслуговування на суму 11,2 тис. грн. Також за рахунок коштів державного бюджету одноразову матеріальну допомогу отримали 15 осіб на загальну суму 11,5 тис. грн.

      Проводиться  значна робота щодо забезпечення санаторно-курортними послугами осіб з інвалідністю. Так, за період 2019 року за новим механізмом укладено 3-х сторонні договори із ДП «Клінічний  санаторій ім. Пирогова»   м. Одеса, ДП «Клінічний  санаторій «Авангард» м. Немирів, ПрАТ санаторієм «Мошногір’я» м. Черкаси, ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Шкло» Львівської області  з  18  особами  з інвалідністю на загальну суму 144928,60 грн   та забезпечено 29 осіб санаторно-курортними путівками, які надійшли з Департаменту соціального захисту населення  обласної державної адміністрації.

      Також за рахунок коштів державного бюджету забезпечено санаторно-курортними послугами 11 ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії (мають інвалідність) на загальну суму 80,3 тис. грн. та 7 осіб за рахунок коштів субвенції, наданої сільськими та селищними радами на загальну суму 51,1 тис. грн.

     Забезпечено послугами психологічної реабілітації 1 особу з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції в санаторії «Орізонт» Одеської області на загальну суму 9,2 тис. грн за рахунок коштів державного бюджету.    

       За період 2019 року комісією  з розгляду заяв деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав та осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей розглянуто дві заяви осіб з інвалідністю та прийнято рішення виплатити грошову компенсацію в сумі 1,6 млн для придбання житла двом родинам осіб з інвалідністю внаслідок АТО/ООС. На даний час зазначеним особам кошти виплачені. Один ветеран війни уже придбав житло, іншим проводиться відповідна робота з вирішення даного питання.

        За період 2019 року проведено відшкодування витрат на поховання родичам 7 осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 12,5 тис.грн. за рахунок коштів державного бюджету.         

З 2008 року в районі працює Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, в якому за період 2019 року пройшли реабілітацію 57 дітей з інвалідністю. На функціонування Центру  станом 01.11.19 з районного бюджету використано 533,5 тис. грн. Відвідувачам центру надаються послуги психолого-педагогічної реабілітації, фізичної, фізкультурно-спортивної реабілітації та інші, що значно покращує їх фізичний та емоційний стан.

Завдяки турботі соціальних робітників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району особам з інвалідністю та людям похилого віку, які потребують сторонньої допомоги, надаються різноманітні послуги, зокрема прибирання в будинку, придбання продуктів харчування, оформлення різноманітних соціальних допомог та інші. Соціальні послуги надаються згідно потреб.

 Чужого горя не буває… І ніхто не знає, що на нього чекає завтра.

Звертаюсь до керівників установ, підприємств, організацій та підприємців з проханням проявити чуйність і милосердя, до людей, які мають обмежені фізичні можливості, надати їм грошову чи натуральну допомогу, провести надомне відвідування осіб з інвалідністю, які працювали у Ваших колективах Не проходьте мимо того, хто потребує допомоги, підтримки та уваги. Зробіть добру справу і вона вам повернеться сторицею!

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення

Маньківської районної

державної адміністрації                                   Людмила Загородна