наверх ⇑

Замість пакунка малюка породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тисячами гривень на рахунку

Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тисячами гривень на рахунку.

Урядом прийнято рішення розпочати з 1 вересня реалізацію пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» у 2020–2021 роках».

Документ презентувала міністр соціальної політики Марина Лазебна, яка зазначила, що 5 тисяч гривень — це монетизація за пакунок малюка, який нині перестали видавати через його відсутність. Зокрема, не були проведені тендери на закупівлю пакунків, і у багатьох пологових будинках вони вже закінчилися. Компенсацію можна буде отримати протягом 12 місяців з дня народження дитини і витрачати виключно на закупівлю дитячих товарів і гігієнічних засобів для породіль.  

Відповідно до прийнятої постанови: батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку; надалі – до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьками подається заява з необхідними документами.

На даний час до управління соціального захисту населення подається лише довідка про неотримання «пакунку малюка» у пологовому будинку та заява на його видачу.