наверх ⇑

Засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

      25.01.2016 року під особистим контролем голови Маньківської райдержадміністрації Ігоря Віштака та за участі голови районної ради Володимира Вовка відбулось чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

      Основною проблемою, щодо якої вкотре зібралися члени комісії, було питання про вжиття невідкладних заходів щодо запобігання поширенню епідемії респіраторних захворювань та грипу серед населення району.

За повідомленням заступника начальника Управління Держсанепідемслужби у Черкаській області, начальника відділу санітарного нагляду Надії Андрійчук та головного лікаря центральної районної лікарні Юрія Кулика   станом на 22.01.2016 у районі перевищення епідпорогу становить 97,1%. За період з 11.01.2016 захворіло 429 осіб, з них госпіталізовано - 113, у тому числі 35 дітей. П’ять хворих у зв’язку з ускладненнями грипу та тяжким перебігом двобічної пневмонії перебували в відділенні інтенсивної терапії.

Основною причиною ускладнень Юрій Миколайович назвав несвоєчасність звернення до лікувальних закладів. Тому наголосив на необхідності проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення щодо невідкладності лікувально-профілактичних заходів у разі виникнення тривожних симптомів. Хворі, які звертаються до лікаря на 5-6 день після початку хвороби, потряпляють до стаціонарів у вкрай тяжкому для лікування стані. Він зазначив, що своєчасне лікування значно полегшує перебіг хвороби та зменшує тривалість і вартість лікування. Головний лікар наголосив, що тримає на  контролі надходження до райлікарні та аптек противірусних препаратів, а також дав доручення шляхом телефонного опитування та подвірних обходів здійснювати активний скринінг найбільш вразливих категорій - вагітних та немовлят на наявність підозри щодо захворювання на грип та ГРВІ.

      З урахуванням вищезазначеного епідеміологічного стану в районі та тенденції до зниження дитячої захворюваності на території області у зв'язку із введенням карантинних заходів в освітніх закладах, головою райдержадміністрації Ігорем Віштаком та головою комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій - першим заступником голови райдержадміністрації Оксаною Юзвенко запропоновано членам комісії розглянути питання щодо введення в Маньківському районі  обмежень на проведення масових заходів,   які передбачають скупчення людей, на період до покращення ситуації із захворюваністю на ГРВІ та грип, а також продовження карантину у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах з 26 січня 2016 року  до 1 лютого 2016 року.

      Всі члени комісії підтримали пропозицію, проголосувавши за введення обмежувальних заходів.

      В.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Юрій Безверхий зазначив, що рішення комісії невідкладно буде доведено до відома всіх керівників загальноосвітніх навчальних закладів та повідомив, що наразі методистами відділу освіти розробляється план щодо відпрацювання  занять, не виключається, навіть, можливість продовження навчального року в червні місяці.

       З розглянутих далі питань  порядку денного прийнято відповідні рішення та дано доручення виконавцям.