наверх ⇑

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

16 березня 2016 року в Маньківській райдержадміністрації відбулось засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Оксани Юзвенко.

На порядку денному було розглянуто питання:

1. Про підсумки легалізації робочих місць за результатами проведення операції «Урожай-2015».

2. Про підсумки роботи районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення протягом 2015 року.

3. Заслуховування роботодавців, які виплачують найманим працівникам заробітну плату нижче законодавчо встановленого мінімального розміру.

В засіданні взяли участь члени районної робочої групи голова райдержадміністрації Ігор Віштак, голова районної ради Володимир Вовк, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Людмила Загородна, директор Маньківського центру зайнятості Галина Гаврилюк, начальник управління Пенсійного фонду України в районі  Дмитро Гончарук, начальник управління агропромислового та економічного розвитку Тетяна Гетьман, начальник фінансового управління Світлана Самойленко.

Аналізуючи стан легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Таїсія Дудник – заступник голови комісії з реорганізації Тальнівської об’єднаної державної податкової інспекціївідзначила: про результати проведеної роботи в рамках операції «Урожай-2015». Зокрема було збільшено розмір орендної плати за паї з 4,6 % (2014 рік) до 6,0 % від нормативної грошової оцінки землі, легалізовано працю 94 найманих працівників у рослинництві, збільшено фонд оплати праці по підприємствах АПК на 984,7 тисяч гривень, залучено до декларування 426 одноосібників та 89 власників сільгосптехніки.

На засіданнях робочої групи ДПІ по операції «Урожай-2015» у 2015 році проведено 119 заслуховувань керівників сільськогосподарських підприємств.       Сільгоспвиробниками Маньківського району додатково забезпечено 987,6 тис.грн надходжень, у т.ч. до місцевих бюджетів 365,8 тис.грн та цільових фондів 675,3 тис.грн, що свідчить про виконання поставленого на початку операції «Урожай» завдання на 101,9 відсотки.

У той же час, в районі залишаються невідпрацьовані у 2015 році резерви по збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів від підприємств, які мінімізують фонд оплати праці, та громадян-одноосібників на загальну суму 120,5 тисячгривень.

Виконання індикативного показника на 2015 рік по сплаті сільгосппідприємствами ПДФО із заробітної плати в цілому по району становить 119,1 відс., при завданні 6730.07 тис.грн. фактично надійшло 8016,2 тис. грн. 

Індикативний показник з надходження ЄСВ за 2015 рік виконано на 102,6 відсотка.

В цілому по району в агросекторі відбулося збільшення чисельності працюючих на 4,4 відс. та фонду оплати праці на 19,2 відс.

В ході проведення операції «Урожай-2015» відпрацьовано 97 ризикових сільгоспвиробників (у яких відсутня наймана праця, або недостатня кількість найманих осіб – у розрахунку 25 ос. на 1000 га). В результаті чого додаткові надходження ПДФО становили – близько 555,4 тис.грн.

В минулому році налагоджено взаємодію із Держземагенством. Інформацію про розпайовані землі співставлено із наявними даними про договори оренди паїв. Тальнівською ОДПІ  спільно з місцевими органами влади завершено інвентаризацію цих земель. Результати такої інвентаризації стануть корисним матеріалом для подальшого оподаткування власників та користувачів розпайованих земель.

Підсумовуючи вищесказане, очікуваний ефект від операції «Урожай - 2016» прогнозується нами в обсязі:

- в результаті збільшення фонду оплати праці – близько 1,0 млн.грн. додаткових надходжень, з яких 420,0 тис.грн. до місцевих бюджетів, 580,0 тис.грн. до страхових фондів;

- в результаті збільшення орендної плати - близько 2,4 млн,грн. додаткових надходжень, в тому числі: 2200,0 тис.грн. ПДФО та 180,0 тис.грн. військового збору.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна – відмітила, що протягом січня-грудня 2015 року робота районної робочої групи відповідно до рекомендацій Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації проводилась у форматі засідань. Так як перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) протягом вказаного періоду здійснювалися виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Враховуючи зазначене, головою робочої групи на ім’я начальника Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області було надіслано листа з проханням включити у план перевірок конкретних підприємств району, на яких наявна виплата заробітної плати менше мінімального розміру. Позитивної відповіді не було. А також заявок від суб’єктів господарювання щодо їх перевірки з питань дотримання законодавства про працю до керівного складу та членів робочої групи не надходило.

На засідання робочої групи запрошувались керівники, установ та організацій, а також фізичні особи-підприємці, з якими проводились співбесіди з метою пришвидшення детинізації у них найманої праці, надавались консультації з питань праці, а також роз’яснення норм діючого законодавства.

Для запрошення на засідання роботодавців-порушників використовувалась інформація Маньківського відділення Тальнівської об’єднаної державної податкової інспекції та управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі.

У 2015 році проведено 8 засідань районної робочої групи, на яких заслухано 17 керівників підприємств та фізичних осіб-підприємців. В результаті легалізовано працю 46 працівників (найбільше у ФОП Вічалковського В.В. – 7 осіб) та 48 працівникам збільшено заробітну плату до мінімального розміру і вище (найбільше на ПП «Северин» – 31 особі, ТОВ «Автодор» –13 особам).

Необхідно звернути увагу присутніх на відсутність  належної співпраці сільських і селищних голів з органами влади щодо легалізацій найманих працівників. Адже найкращий показник роботи робочої групи – це соціальний захист працівника та наповнення бюджету. На жаль, часто і сам працівник незацікавлений в легалізації свого робочого місця  та  заробітної плати.

Відповідно до положення про районну робочу групу протягом звітного періоду діяльність робочої групи двічі висвітлювалась у районній газеті та систематично на сайті райдержадміністрації. Також в районній газеті опубліковано дві статті з роз’ясненням щодо соціальних ризиків громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

Робота робочої групи у 2016 році  продовжується у межах повноважень: проведення співбесід з керівниками підприємств та фізичними особами-підприємцями на засіданнях, надсилання офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями легалізації найманої праці.

За результатами засідання прийнято ряд рішень з питань проведення обстежень на предмет легалізації заробітної плати та щодо продовження інформаційно-роз’яснювальної роботи.