наверх ⇑

Завершення жнивозбиральної кампанії в районі

Сектор розвитку територій, охорони довкілля та цивільного захисту райдержадміністрації інформує, що в районі, згідно оперативних даних, завершено збір ранніх зернових та зернобобових культур. На  площі 12,1 тис. га, що становить 100% від загальної площі посівів, при середній урожайності 50,5 ц/га валовий збір становить 61,1 тис. тонн. В минулому році валовий збір становив 102,6 тис. тонн при середній урожайності 54,6 ц/га. До зменшення валового збору призвело не тільки зменшення урожайності зернових культур, а й суттєве зменшення посівних площ озимих зернових культур, в минулому році вона становила 14,7 тис. га, а в цьому лише 9,2 тис. га.

Із ранньої групи обмолочених зернових культур урожайність становить:

- озимої пшениці - 54,2 ц/га, в минулому році 58,7 ц/га  (область 49,6 ц/га);

- озимого ячменю – 49,0 ц/га, в минулому році 51,7 ц/га (область – 49,8  ц/га);

-  ярий ячмінь  - 44,4 ц/га, в минулому році 44,5 (область 42 ц/га).

- горох - 28,5 ц/га, в минулому році 34 ц/га ( область 29,3 ц/га).

Крім того, урожайність озимого ріпака становить 25,4 ц/га, в минулому році 25,7 ц/га (область -  26,8 ц/га).

З метою своєчасного та якісного збирання зернових та зернобобових культур сільськогосподарськими підприємствами було задіяно всю наявну зернозбиральну техніку, в повному обсязі працюювали зерноочисні та зерносушильні комплекси, працівниками агроформувань своєчасно використовувалась кожна погожа година та днина.

За даними інформаційної довідки наданої Департаментом агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації, найбільші показники валового збору на сьогоднішній день зафіксовано в окремих господарствах: Маньківського, Золотоніського, Тальнівського та Чорнобаївського районів. За середнім показником урожайності зернових і зернобобових лідирують окремі господарства Шполянського (67,7ц/га), Чигиринського (65,2 ц/га) та Канівського районів (63,9 ц/га).

На даний час проводиться підготовка грунту під посів культур озимого клину урожаю 2021 року та підготовка до збору пізніх зернових, технічних та кормових культур.