наверх ⇑

Оформлення спадкових прав

Конституція України передбачає право спадкування власності громадян. Спадкове право безпосередньо спрямоване на захист особистих інтересів громадян, оскільки надає можливість кожному громадянинові розпорядитися своїм майном на випадок смерті, визначивши в заповіті його долю.

Норми, що регламентують умови та порядок спадкування, містяться у книзі шостій Цивільного кодексу України. При оформленні спадкових прав нотаріуси керуються Законом України «Про нотаріат», Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 Правилами ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2010 № 3253/5, та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи судову практику, можна констатувати, що не кожному вдається безперешкодно отримати свою спадщину через суто юридичні обставини.

Більшість проблем, що мають місце при оформленні спадщини виникають через відсутність в людей знань, необхідних для належного документального оформлення власного майна, порядку прийняття та оформлення спадщини.

Пам’ятка «Оформлення спадкових прав» розроблена Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області для інформування громадян про основні поняття у сфері спадкування, порядок оформлення спадкових прав та плати при спадкуванні. 

Детальніше...>>