наверх ⇑

Увага! До відому власників газового обладнання, споживачів природного газу.

ПрАТ “Уманьгаз”, оператор газорозподільних систем  повідомляє, що відповідно до вимог “Правил безпеки систем газопостачання”, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року № 285 та “Кодексу газорозподільних систем”, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.10.2015 року за

№ 1379/27824, - умови для технічного обслуговування газових приладів забезпечуються власником (балансоутримувачем), а обслуговування та ремонт газового обладнання проводяться підприємством, що має відповідні дозвільні документи. Технічне обслуговування ( далі ТО), передбачає систему огляду та обслуговування газопроводів і газового обладнання, що дає змогу утримувати їх та експлуатувати в безпечному, технічно справному стані. При ТО здійснюються контроль технічного стану, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання та інші операції з підтримання працездатності і справності системи газопостачання та газових приладів. У разі не забезпечення власником технічного обслуговування газових приладів, відповідно до “Правил безпеки систем газопостачання”, газове обладнання підлягає відключенню від системи газопостачання.

         Нормативні документи, якими спеціалізовані підприємства з газопостачання та газифікації зобов'язувалися здійснювати безоплатне проведення планово-технічного обслуговування (ПТО) систем газопостачання та газового обладнання в приватних житлових будинках та квартирах багатоповерхового житлового фонду, втратили чинність згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року

№ 442 “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Вартість технічного обслуговування буде залежити від об’єму роботи, а саме: протяжності газопроводів, кількості газових приладів, їх типу та періодичності обслуговування, що визначається у додатку до договору. Технічне обслуговування проводиться: раз на рік для опалювальних приладів та газових водонагрівачів, раз на три роки – для газової плити (поверхні).

       ПрАТ “Уманьгаз” нагадує всім власникам газового обладнання, споживачам природного газу, що своєчасне технічне обслуговування газових приладів –  є запорукою їх безпечного функціонування. Аби не залишитись без газопостачання та уникнути можливих аварійних ситуацій, споживачам природного газу необхідно потурбуватися про свою безпеку та організувати належне технічне обслуговування газового обладнання та своєчасну перевірку стану системи вентиляції і димоходів житлових будинків, дотримуватись правил безпеки та не залучати до ремонту та заміни газового обладнання сторонніх осіб.

За детальнішою інформацією звертайтеся до фахівців ПрАТ “Уманьгаз” за телефонами:
- (04744) 4-54-02 (м. Умань)
- (04748) 6-20-95 (смт. Маньківка)
- (04745) 6-14-44 (м. Христинівка)

 

 

                                                  Адміністрація ПрАТ «Уманьгаз»