наверх ⇑

Увага! На території Маньківського району розпочинається планова пероральна імунізація диких м`ясоїдних тварин проти сказу.

Маньківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області повідомляє, що з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації зі сказу тварин на території Черкаської області і району , відповідно до розпорядження Головного Державного ветеринарного інспектора України від 28.08.2019 № 70 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2019 році», листа Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області від 29.08.2019 № 3503    у  Черкаській області  розпочнеться планова пероральна імунізація диких  м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом (орієнтовно у вересні 2019  року, в залежності від погодних умов, в т.ч. у вихідні дні).

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Дані заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Прохання до жителів  району: при виявленні приманок — не брати їх руками і не переносити з місць розкладання, не прикидати листям. Спеціалісти закликають батьків та педагогів попередити про це дітей.