наверх ⇑

Шановні ветерани! Дорогі земляки!

Прийміть щирі вітання  з нагоди Дня пам’яті і примирення

та Дня перемоги!

Вже другий рік поспіль до свята Перемоги додається і нова пам’ятна дата – День пам’яті та примирення. Її встановив своїм Указом Президент України Петро Порошенко й українці святкують цей день 8 травня.

Минають роки, але залишається живою пам’ять про страшну трагедію, яка пройшлася по долі чи не кожної родини в Україні, в Європі, багатьох родин по всьому світу. Друга світова війна стала подією, що визначила майбутнє Європи та світу на багато десятиліть. Ми згадуємо ці трагічні сторінки історії разом з усіма народами світу.

Перемога над нацизмом без України і без українців була б неможливою. Мільйони українців воювали проти нацизму в Червоній армії, УПА, арміях західних союзників. Важко переоцінити внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Європі. В той же час, Україна зазнала, чи не найбільших руйнувань та жертв серед усіх держав, якими прокотилася страшна Друга світова війна. Ми маємо завжди пам’ятати про це і про те, якою важкою ціною далася ця перемога…

В День пам’яті та примирення ми мусимо відкинути всі ідеологічні нашарування, які протягом багатьох років роз’єднували наше суспільство, маємо подивитись об’єктивно на перебіг історичних подій та усвідомити, що попри різні політичні погляди учасників тих буремних років об’єднувала одна мета – визволення рідної землі від ворога.  Віримо, що відзначення цього Дня для українців стане новим кроком в усвідомленні нашої історії та визначить напрямок майбутнього.

Ми завжди пам’ятаємо про безсмертний подвиг, про самопожертву та відвагу ветеранів, які день за днем наближали звільнення світу від нацизму, і низько вклоняємося їм за Перемогу! Це – день честі і слави наших батьків і дідів, які зі зброєю в руках боролися проти ворога. Це – день пошани наших матерів, які витримали важкий тягар війни. Це – день скорботи і печалі за полеглими воїнами. Ми вшановуємо пам'ять усіх жертв цієї найстрашнішої війни…

Нам і сьогодні доводиться захищати рідну землю. І наші мужні земляки знову показують справжній героїзм, бо український народ перемагає не зброєю, а силою духу. Нинішні захисники України стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Для них найвищим законом буття є і залишиться захист рідної Вітчизни, її свободи і незалежності.

Тепер, через 71 рік після Перемоги над нацизмом, саме від цих героїчних людей – офіцерів, військовослужбовців за контрактом, бійців, призваних під час мобілізації, залежить доля та майбутнє нашої країни.

У цей світлопам’ятний день низько вклоняємося всім ветеранам, які подарували нам не тільки мирне життя, але й власним прикладом показали, як треба боротися, аби перемогти.

Схиляємо голову перед нашими тодішніми та теперішніми воїнами у великій вдячності та шані.Хай не болять Ваші душевні і тілесні рани, хай щастя і радість не переводяться у Ваших домівках. Здоров’я Вам на довгі роки, добробуту і благополуччя Вам та Вашим родинам!

Миру, достатку і віри у щасливе майбутнє нашої Держави всім нам на рідній землі! Зі святом Перемоги!

Голова районної державної адміністрації                І.А.Віштак