наверх ⇑

Шановні жителі Маньківщини!

Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Новий рік – особливе свято для кожної людини, оскільки пов’язане з новими можливостями та очікуваннями. У ці дні ми підбиваємо підсумки прожитого року та будуємо плани, визначаємо цілі на майбутнє.

Календар 2019 року майже перегорнуто, останні його дні повільними кроками відходять у історію… Нехай все, що вам приносило радість в цьому році, обов’язково знайде продовження в наступному.

Так, 2019 рік був нелегким для нас, як і для жителів всієї країни, насамперед тому, що і досі воюємо за свою незалежність і суверенітет. Та не дивлячись на всі труднощі сьогодення, ми маємо спільні досягнення та успіхи.

Упродовж 2019 року:

Зібрано понад  195,5 тис. тонн зернових та зернобобових культур (при середній урожайності 65,4 ц/га), отримано урожай озимої пшениці – 58,7 ц/га, озимого ячменю – 51,7 ц/га, ярого ячменю  – 44,5 ц/га, гороху –  34 ц/га, кукурудзи – 85 ц/га. По району середня  урожайність соняшнику становить 32,6 ц/га, сої – 23 ц/га, озимого ріпаку – 25,7 ц/га, гречки – 12 ц/га, цукрового буряку – 450 ц/га.

Реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі збільшилась на 17,7 % в порівнянні з 2018 роком (становить 8418 ц).

Сільськогосподарськими підприємствами району за 9 місяців 2019 вироблено 19993 т молока, що становить 118,6 % до відповідного періоду 2018 року. Показник виробництва молока на 100 га сільськогосподарських угідь підвищився на 172,8 ц та становить 1077,7 ц.

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг)  за січень-вересень 2019 року по району становив 93,9 млн грн, що у 3,4  раза більше рівня відповідного періоду 2018 року.

Маємо 5-те місце серед районів області щодо обсягу інвестиційних потоків, внесених в економіку району, так за підсумками 9 місяців 2019 року цей показник становить 244,5 млн грн, що на 45,9% більше рівня відповідного періоду 2018 року. У розрахунку на одиницю населення показник становить 9070,8 грн. Основну частину капіталовкладень становлять власні кошти підприємств та організацій.

За  січень-вересень 2019 року у районі прийнято в експлуатацію житлових будинків нового будівництва загальною площею 1579 кв. м, що у 4,8 раза більше, ніж за відповідний період минулого року (темп – 478,5%). 

Проведено капітальний ремонт ( реконструкцію) та встановлено нові секційні ворота для пожежного ДЕПО.

На будівництво, ремонт та утримання комунальних доріг району у 2019 році з  місцевих бюджетів спрямовано кошти в сумі  4,4 млн грн, за рахунок субвенції з державного бюджету -  4,7 млн грн.

З державного бюджету на дороги загального користування місцевого значення спрямовано кошти в сумі   10,4 млн грн.

Кошти районного бюджету у сумі 587,5 тис. грн.  використано на ямковий ремонт автомобільної дороги державного значення Т-24-06 /М-05/ – Маньківка –Іваньки – Буки.

Окрім того, за рахунок коштів районного бюджету (99 тис. грн) проведено ремонтні роботи на автомобільній дорозі О 241110  /М-05/ – Добра.

Завершено виконання основних робіт по реконструкції даху Маньківського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія».

Запрацював  Інклюзивно – ресурсний центр Маньківської районної ради.

Придбано: лінгафонний кабінет для Маньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів№1 та автомобіль для Інклюзивно – ресурсного центру.

Гордимося здобутками наших учнів та вчителів, бо маємо:

 •   6 призових місць на Міжнародних фестивалях – конкурсах;
 • 4 призові місця на Всеукраїнських конкурсах;
 • 7 призових місць на обласних олімпіадах з навчальних предметів;
 • 26 призових місць на обласних конкурсах та змаганнях;
 • одного лауреата обласного конкурсу «Учитель року».

У січні 2019 року переведено терапевтичне відділення КНП «Маньківська  ЦРЛ»  із старої будівлі на другий поверх стаціонарного корпусу, де зроблено косметичні ремонти у всіх палатах терапії, облаштовано санвузол, обладнана спеціальна палата для ветеранів війни.

Завершено виконання основних робіт з перекриття даху інфекційного корпусу КНП «Маньківська ЦРЛ».

Започатковано районний конкурс-марафон  «Мистецьким перевеслом  квітчаєм  рідний край» на кращу роботу сільських та селищних закладів культури, який спрямований на розкриття нових талантів «Перлин громади», подальшого розвитку усіх видів і жанрів аматорського мистецтва та підвищення рівня майстерності існуючих колективів у  всіх населених пунктах Маньківського району.

    Пишаємося нашими молодими мистецькими талантами, бо маємо:

 • 3 переможці Міжнародних конкурсів дитячого мистецтва;
 • 9 колективів – переможців обласних оглядів-конкурсів з різних видів мистецтва;
 • 1 переможця обласної виставки образотворчого мистецтва;
 • 3 переможці обласних конкурсів солістів-інструменталістів;
 • 1 переможця обласного конкурсу солістів-вокалістів, а також :
 • 1 переможця Всеукраїнського конкурсу «Діти єднають Україну»;
 • 1 переможця Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Соняшник»;
 • 2 переможці обласного конкурсу «Фабрика вражень».

Маємо чим гордитися і в спортивних досягненнях. У 2019 році команда с. Молодецького показала найкращий результат за всю історію проведення обласних змагань «Найспортивніше село», зайнявши 4 загальнокомане місце із 13 команд, що брали участь в обласних змаганнях: молодецькі спортсмени зайняли майже всі призові місця на фінальних змаганнях 27- ої обласної спартакіади «Найспортивніше село Черкащини- 2019»: два перших місця—армреслінг та шашки;  друге місце із тенісу серед жінок та третє місце із тенісу серед чоловіків, четверте місце - шашки та перетягування каната.

Депутати Маньківщини вибороли першість з волейболу у першому етапі Всеукраїнської Спартакіади.

Депутат Потаської сільської ради Лариса Килимниченко втретє виборола абсолютну перемогу в змаганнях з шахів  Всеукраїнської спартакіади серед народних депутатів України, депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад, що проходила м.Чорноморську Одеської області.

І це ще не всі успіхи, якими ми можемо пишатися.

2019 рік подарував нам чимало добрих хвилин, пов’язаних з новими здобутками та звершеннями, новими досягненнями та успіхами. А ті труднощі, які нам довелося долати протягом року, довели, що спільна праця, єднання зусиль здатні вирішувати будь-які проблеми. 

Проводжаючи минулий рік, слова особливої вдячності та шани вам, дорогі земляки,  за працьовитість і оптимізм, за розуміння та підтримку, за все, що ми зуміли зробити разом.

Попереду - новий 2020 рік – рік нових перетворень, нових перемог та досягнень, а наша з вами безмежна та щира любов до рідної землі допоможе впевнено рухатися вперед до кращого та заможнішого життя. Нехай же все, що ми зробили у році, що минає, стане надійною основою для того, щоб наші мрії та сподівання обов'язково збулись у новому році. Нехай він буде багатим на цікаві плани та великі творчі успіхи, нові перемоги і досягнення.

Нехай Різдвяна зірка зігріє своїм теплом кожну домівку, кожну родину, кожну людину. У ці чарівні свята побажаємо один одному, щоб віра, надія та любов завітали у наші серця й оселили в них відчуття щастя та радості! Подаруємо найдорожче, найцінніше –тепло наших сердець, увагу і турботу нашим близьким, щоб у Новому році щасливих людей стало більше.

Щиро бажаю, щоб Новий  рік став для усіх нас роком добрих змін, а для України – роком миру і справедливості, зміцнення і утвердження державності, соціально-економічного зростання та духовного оновлення!

Зичу вам, шановні Маньківчани, добра і радості, вірних друзів та близьких людей поруч! Нехай панують у ваших домівках мир, взаєморозуміння і любов!

Будьте щасливі й успішні, здоров’я вам та Божої благодаті, хай збудуться усі мрії! З Новим роком та Різдвом Христовим!

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                    Олег ФІЛІПЧАК