наверх ⇑

Доступність

Питання забезпечення доступності вже багато років перебуває на контролі, але на даний час набуває особливої актуальності. Забезпечення доступності до об’єктів фізичного оточення та інформаційних технологій органами місцевого самоврядування, установами та організаціями усіх форм власності, приватними підприємствами та підприємцями – це прояв поваги та турботи до громадян нашої країни.

На виконання завдань протокольного рішення Ради у справах осіб з інвалідністю від 25.05.2017, Указу Президента України від 13 грудня 2016 року № 553 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», «Плану заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року», затвердженого розпорядженням КМУ від 28.12.2016 № 1073-р, та інших законодавчих актів розроблено «План заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2017-2021 роки на території району», затверджений розпорядженням Маньківської районної державної адміністрації від 12.05.2017 № 125. Основне завдання полягає у всебічному сприянні та вжитті усіх можливих заходів для створення необхідної доступності до об’єктів фізичного оточення для осіб з обмеженими можливостями. До таких об’єктів належать об’єкти соціальної інфраструктури, тобто навчальні заклади, заклади культури, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я, соціальних послуг, будівлі адміністративного призначення. Це також заклади громадського харчування, аптеки, магазини, тимчасові споруди, зупинки, пішохідні переходи та всі інші об’єкти, які оточують кожного з нас.

Згідно статті 9 «Доступність» Конвенції ООН для надання особам з інвалідністю можливість вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх аспектах життя, держави-учасниці вживають належних заходів для забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, до транспорту, до інформації та зв'язку, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об'єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню, як у міських, так і в сільських районах. Ці заходи включають виявлення й усунення перепон і У поточному році вжито заходів щодо приведення у відповідність до норм пандуси до магазинів «Торговий ряд», «Розетка», «Універсам». Забезпечено безперешкодний доступ до приміщення «Приватбанку», аптеки по вулиці Шевченка. Завершено будівництво пандусів біля Молодецької та Нестерівської сільських рад.

У Маньківському районі забезпечено доступність до будівель пошти, районного центру телекомунікацій, суду, районного центру зайнятості, відділень банків та інших соціально важливих установ та організацій. 

У липні 2017 року проведено роботи з метою ремонту асфальтового покриття та пониження бордюрного каменю біля будівлі районної державної адміністрації.