наверх ⇑

Державна установа «Фонд енергоефективності»

Державна установа «Фонд енергоефективності» (далі - Фонд) утворена відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» № 2095-VIII від 08.06.2017. Засновником Фонду є держава в особі Кабінету Міністрів України, Фонд утворено за рішенням Кабінету Міністрів України.

На даний час  повноцінний запуск діяльності Фонду набирає обертів. Так 08.05.2019 було опубліковано проект Програми часткового відшкодування вартості заходів з енергоефективності «Енергомодернізація багатоквартирних будинків» та триває її громадське обговорення. Зокрема, в рамках громадського обговорення (крім публікації проекту Програми та опрацювання письмових пропозицій) триває проведення круглих столів з експертами у сфері з енергоефективності, ЖКГ, представниками ОСББ, ОТГ, органів місцевого самоврядування та обласних державних адміністрацій.

У Києві 4 червня Асоціація міст України та Державний фонд енергоефективності підписали Меморандум про співпрацю. 

Метою Меморандуму є налагодження тісної співпраці та консолідація зусиль усіх АМУ та Державного фонду енергоефективності, які спрямовані на підтримку ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю на виконання Паризької угоди, впровадження «acquis communautaire» Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, а також забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Підписання Меморандуму відбулося під час Круглого столу «Енергомодернізація багатоквартирних будинків», в ході якого проведно обговорення проекту Програми часткового відшкодування вартості заходів з енергоефективності «Енергомодернізація багатокрватриних будинків».

Які рішення пропонує Фонд енергоефективності?

Фонд покликаний забезпечити довгостроковий механізм фінансування проектів з енергоефективності для багатоквартирних будинків.
Якщо у вашому будинку діє ОСББ – ви можете скористатися перевагами Програми Фонду, яка передбачає часткову компенсацію витрат на енергоефективні заходи. Більш детальна інформація про Програму Фонду – за посиланням  https://eefund.org.ua/how-to-apply. Програма термореновації для багатоквартирних будинків знаходиться на стадії розробки та остаточного затвердження.

Регіональні консультанти IFC, забезпечують постійне інформування про Програму Фонду енергоефективності та супровід проектів для ОСББ. 

У  разі, якщо у вашому будинку ще не створено  ОСББ, є можливість скористатися можливостями проекту HOUSES ПРООН. Детальніша інформація за посиланням http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/projects/home-owners-of-Ukraine-for-sustainable-energy-solutions.html.