наверх ⇑

Реалізація енергоефективних заходів бюджетними установами

У Маньківському районі упродовж 2018 року з метою підвищення енергоефективності та скорочення споживання енергоресурсів бюджетними установами проведено ряд заходів.

Як позитивний приклад впровадження енергозберігаючих заходів можна зазначити заклад дошкільної освіти «Ялинка» у с. Вікторівка Маньківського району. Поступово у 2016 та 2017 роках проводилось часткове утеплення фасаду будівлі, у липні 2016 року встановлено твердопаливний котел. Замінено вікна та двері, опущено рівень стелі в приміщеннях будівлі.

Зауважимо, що на опалення будівлі у 2015 році використано 13 тис.куб м природного газу. У результаті реалізації зазначених заходів споживання газу поступово скоротилося на 70 % у 2016, на 87 % у 2017 роках та у 2018 році взагалі не використано природного газу для опалення приміщення.

Витрати коштів на енергоносії з урахуванням витрат на дрова (як вже основного виду палива) скоротилися на 35 % за 1-й рік, на 50 % за 2-й, та на 60 % за 3-й рік після впровадження заходів.

Кошти, які були залучені на впровадження вищезазначених заходів, повністю окупилися за рахунок скорочення витрат на оплату енергоносіїв за три роки.