наверх ⇑

Обговорено порядок спільних дій з проведення четвертої хвилі часткової мобілізації

Обговорено порядок спільних дій з проведення четвертої хвилі часткової мобілізації  

15 січня голова районної державної адміністрації Олександр Таран, за участі голови районної ради Василя Онищука, провів робочу нараду з сільськими та селищними головами, сільськогосподарськими товаровиробниками, керівниками підприємств, організацій та установ щодо проведення 4 хвилі часткової мобілізації та призовугромадян на 2015 рік.

У нараді взяв участь та виступив т. в. о. військового комісара Жашківсько-Маньківського об’єднаного військового комісаріату Микола Цимбал.

Військовими комісаріатами має бутипроведений відповідний комплекс заходів щодо оповіщення та детального медичного обстеження громадян.Тобто під час четвертої хвилі мобілізації призвані громадяни пройдуть підготовку в декілька етапів.

„Перший етап — це загальновійськова підготовка для офіцерів, сержантів та солдат. Сюди входить медична, тактична, вогнева та інженерна підготовка. Далі буде проведена фахова підготовка за спеціальністю, тривалістю 26 діб. Після цього, особовий склад буде направлений в підрозділи для проведення бойового злагодження терміном до 15 діб”, – пояснивМикола Цимбал.

– Насамперед слід зрозуміти кожному очільнику сільської територіальної громади, кожному керівнику і донести це до людей, що вручена повістка – це ще не відправка до війська, – наголосив голова райдержадміністрації Олександр Таран. – Військкомати викликають не лише тих, хто має стати в стрій за мобілізацією, але й перевіряють навики усіх військовозобов’язаних.

У ході наради з керівниками місцевих органів самоврядування обговорено порядок спільних дій в січні-лютому 2015 року і, зокрема,щодо забезпечення сільських і селищних рад пам’ятками першочергових дій під час мобілізаційного процесу. Всього, як повідомив т. в. о. військового комісара Жашківсько-Маньківського об’єднаного військового комісаріату Микола Цимбал, під час 4-ї хвилі мобілізації планується закликати до війська від Маньківського району у межах 50 новобранців і забезпечити армію вісьмома одиницями автомобільної техніки.

Він також підкреслив, що головна відмінність проведення четвертої хвилі мобілізації від попередніх у тому, що призовників будуть направляти не в військові частини, як колись, а в навчальні центри для перепідготовки, і тільки потім – розподілятимуть запідрозділами. Таким чином, військовослужбовці будуть краще підготовлені в професійному і морально-психологічному відношенні.