наверх ⇑

Захист державних кордонів та спокою громадян-одне із основних завдань влади

Відповідно до Указу Президента України, з 19 червня 2015 року почалася 6 черга мобілізації, завдання цієї якої – забезпечити повну ротацію військовослужбовців, призваних в ході третьої хвилі мобілізації, та підтримку Збройних Сил України на високому рівні бойової готовності.

Саме з цього приводу на початку липня голова Маньківської районної державної адміністрації Ігор Віштак, за участю свого першого заступника Оксани Юзвенко, керівників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та представників Жашківсько-Маньківського ОВК, провів оперативну нараду.

Як було визначено під час наради, основною проблемою залишається мотивація військовозобов’язаних до проходження військової служби. Об’єктивна загроза територіальній цілісності державних кордонів, постійна військова агресія на сході країни, затягнувшись у часі, поступово втрачають свою значимість, особливо для тих людей, які проживають на територіях, де відносно спокійна ситуація. Окрім того, існує багато необґрунтованих пліток, які пов’язані з мобілізацією та призводять до категоричних, протизаконних ухилянь від призову.  

Коментуючи дану проблему військовий комісар Жашківсько-Маньківського ОВК Юрій Святий зазначив, що отримання повістки ще не означає безапеляційного призову до Збройних Сил України. Повістка вручається передусім для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочку, можливості використання у війську відповідно до його військової або цивільної спеціальності. Лише після цього можливе проходження військово-лікарської комісії. За її результатами приймається рішення призивати військовозобов’язаного на військову службу, чи ні. Прибувши до військкомату, необхідно заявити про обставини, які дають право на відстрочку, і надати відповідні документи.

Голова райдержадміністрації Ігор Віштак рекомендував представникам Жашківсько-Маньківського об’єднаного військового комісаріату посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності мобілізації громадян призовного віку. Також Ігор Анатолійович закликав до співпраці та взаємодії у справі захисту держави та миру і спокою громадян усі служби, причетні до мобілізаційного процесу.