наверх ⇑

Боротьба з АЧС та амброзією: на Черкащині планують посилити обласні й місцеві програми

Питання запобігання поширенню африканської чуми свиней (АЧС), а також полинолистої амброзії в області обговорили на нараді в сесійній залі Будинку рад. Зокрема в межах реалізації обласних програм. На засідання прибули керівники районних управлінь агропромислового розвитку та фахівці Держпродспоживслужби на місцях. Спільно напрацьовували шляхи взаємодії та посилення роботи.

Зауважимо, на Черкащині діє обласна програма запобігання виникненню захворювань домашніх свиней африканською чумою та інших інфекційних хвороб тварин, утворення резервного фонду матеріально-технічних засобів на випадок виникнення вогнища захворювання. Аналогічні сформовані й затверджені натепер в усіх районах регіону. Утім на їхню реалізацію більшість районів коштівне виділяють. Не фінансується на сьогодні й обласна.

За словами т.в.о. голови ОДА Тараса Висоцького, формуючи кошторис на реалізацію місцевих програм, варто орієнтуватись передовсім на особисті селянські господарства.

– Змінимо дещо підхід до формування механізму співфінансування, – зазначив Тарас Миколайович. – Адже, як відомо, основне джерело наповнення місцевих бюджетів – це податок із доходів фізичних осіб. Тобто левова частка лишається на місцях, решта йде до обласного та державного бюджетів. З огляду на паритетність, регіональні програми, що функціонують на рівні Черкащини, мали би, за попередніми розрахунками, фінансуватися на 4/5 з місцевих бюджетів та 1/5 – з обласного. Відповідно 80% X 20%. При цьому кожен район може претендувати на різний обсяг коштів обласного бюджету – зважаючи на кількість поголів’я. Таким чином реально сформувати фонд. І таку пропозицію подаватимемо на розгляд сесії, сподіваючись уже наступного року мати відповідне фінансування в межах обласної програми.

За результатами обговорення, вирішили також подати на розгляд депутатів обласної ради пропозицію про виділення коштів на придбання двох модульних блоків для блокпостів, що можуть встановити на будь-якій території при виявленні АЧС. Керівники районних управлінь, між тим, проаналізують і чисельність особистих селянських господарств у межах кожного району.

Під час наради обговорили й шляхи реалізації обласної програми боротьби з амброзією полинолистою у Черкаській області на 2017-2021 роки. Місцеві програми на сьогодні мають шістнадцять районів.

Тарас Висоцький доручив відповідальним структурам провести семінари за участі представників органів місцевого самоврядування для посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо ризиків та інструментів боротьби, посилення уваги до проблеми шляхом популяризації знань та роз’яснень про шкідливість бур’яну-алергену, приведення в належний фітосанітарний, екологічний та естетичний стан території області.