наверх ⇑

Черкащанам компенсували понад мільйон за енергозбереження

В області й надалі підтримують упровадження заходів з енергоефективності. Так, з початку року 672 жителям області на проведення заходів з енергозбереження компенсували 1,04 млн грн, інформують у Департаменті містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

Загалом уповноважені банки АТ Ощадбанк, АБ Укргазбанк, АТ Укрексімбанк за січень-липень цього року приватним особам, ОСББ та житлово-будівельним кооперативам для здійснення енергоефективних заходів та заміни газових котлів видали 561 кредит на 19,7 млн грн. Зокрема для придбання котлів – 21 кредит на 0,6 млн грн, для впровадження енергоефективних заходів – 533 кредити на 17,2 млн грн, ОСББ – 7 кредитів на 1,9 млн грн.

– Аби стимулювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів відшкодовуємо частину відсоткової ставки за кредитами, залученими на придбання обладнання та/або матеріалів, – каже директор Департаменту Сергій Демиденко. – Це можливо завдяки дії обласної Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області, дію якої продовжили до 2020 року. З обласного бюджету на виконання заходів Програми цьогоріч передбачено 400 тис грн, місцевими бюджетами – 3,7 млн грн.

Водночас, за словами посадовця, розпорядженнями обласної державної адміністрації затверджено розподіл 59,47 тис. грн субвенції м. Золотоноші, Жашківському, Звенигородському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Маньківському та Шполянському районам.