наверх ⇑

Черкащани вже оформили понад 17 тисяч заяв і декларацій на отримання субсидій

За новим порядком до органів соціального захисту населення області надійшло вже більше 17 тисяч заяв.

– Із травня 2015 року запроваджено новий порядок надання субсидій, яким передбачається максимальне спрощення процедури отримання субсидій, – пояснює директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало. – Скасовано обмеження, що передбачають наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів, наявність осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні, здача в найм житлового приміщення, здійснення покупки товарів, робіт та послуг на суму понад 10 прожиткових мінімумів.

За словами Руслана Олександровича, в якості обмеження застосовуватиметься лише здійснена одноразова покупка на суму понад 50 тисяч гривень та коли під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, буде з’ясовано, що існують додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації.

У приймальні громадян Соснівського району м. Черкаси відмічають, що у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, кількість людей за призначенням субсидії збільшилась.

Начальник управління соціального захисту району Валентина Литвинович зазначила, що в цілому до установи надходить щоденно 275-300 звернень разом із письмовими. Поштою громадяни надсилають 80-100 заяв. Проте з останніх лише 30 – правильно оформлені та придатні до подальшої роботи.

Найбільш поширеними помилками Валентина Іванівна назвала відсутність правильної назви установи, куди звертається людина, а також неповна інформація про особисті дані: відсутність ідентифікаційного коду, неповна дата народження. 

– Важливим є відповідність інформації в установах комунального сектору щодо кількості зареєстрованих осіб на певному місці проживання, – зазначила Валентина Литвинович. – Важливо, щоб усі дані в усіх організаціях – надавачах послуг – співпадали. Це мають проконтролювати самі громадяни. Адже за оформленням субсидії може звернутись лише та особа, яка офіційно зареєстрована на певному місці проживання та на яку відкриті особові рахунки по сплаті житлово-комунальних платежів.