наверх ⇑

Черкащина готується до свого інвестфоруму

 

20150914_114733Реальні бізнес-історії, перспективні проекти та невимушене спілкування. Черкащина готується до інвестиційного форуму-2015. Він відбудеться вже цієї п’ятниці в Києві. Про це організатори форуму розповіли на прес-конференції в ІА «Інтерфакс-Україна».

Цьогорічний форум області особливий. Його вперше організовує не лише влада. Її партнерами в цій справі стали Українська бізнес-асоціація, видання «Бізнес» і черкаські підприємці.

– Ми відійшли від стереотипів проведення таких форумів, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Раніше їх організовувала влада. Більше для галочки, бо результативність від того була нульовою. Зараз ми це робимо з бізнесом. І жодної 20150914_113110бюджетної копійки не витрачаємо на організацію. Наш форум – це нагода для інвесторів і місцевих бізнесменів поспілкуватися наживо й обговорити перспективні напрями співпраці. І це все відкрито та прозоро. Саме таку інвестиційну політику я впроваджую від перших днів на цій посаді. Інвестор у нас має почуватися, як на курорті: відпочиваючи, витрачати кошти.

Черкаські бізнесмени вже заочно розповіли, як їм працюється на Черкащині. До цьогорічного форуму видання «Бізнес» випустило свій спецвипуск. У ньому – понад півтора десятка реальних історій успішних підприємств області.

 

20150914_114757– Є кілька моделей співіснування влади й бізнесу, – говорить один із учасників майбутнього форуму, голова ради директорів групи компаній «Маїс» Сергій Терещук. – Від пресингу, конфронтації до партнерських стосунків. На Черкащині влада й бізнес якраз співпрацюють. Ми справді спільно вирішуємо проблеми, дискутуємо, шукаємо, як спростити життя підприємцям. Є, звісно, багато питань, які можна вирішити лише на центральному рівні, але влада на місцевому докладає максимум зусиль, щоби туди достукатися.

На інвестфорумі-2015 його учасники, серед іншого, презентують свої проекти. Так, голова громадянського руху «За процвітання Черкащини» розповість про реалізацію проекту відродження Чигиринщини.

– Із понад 120 проектів розвитку району ми відібрали ті, які справді можуть стати відправними точками його економічного зростання, – каже Наталія Нетовкіна. – Ми шукаємо інвесторів, які шукають нас. З огляду на специфіку та можливості Чигиринщини, ми вирішили зосередитися на проектах у рамках розвитку туризму та кластера з виробництва горіхів, яблук і меду.

На інвестиційному форумі очікують до півтори сотні учасників. Серед них будуть дипломати та представники міжнародних інституцій.

– Черкащина має не лише великий потенціал для росту інвестиційної привабливості, а й демонструє позитивну, раціональну й ефективну взаємодію влади та бізнесу, – наголошує співорганізатор форуму, президент Української бізнес-асоціації Володимир Чеповий. – Багато власників компаній в області виступають за чесний спосіб ведення бізнесу. Ми бачимо, що місцева влада підтримує цю ініціативу та створює привабливий бізнес-клімат. Адже головне – це довіра. Саме вона породжує нові проекти та наповнює їхню реалізацію енергією інвестиційних ресурсів.

Перший етап інвестиційного форуму-2015 мине у столичному готелі «Опера» 18 вересня. Потому зацікавленим інвесторам показуватимуть усе на місцях.