Черкащина забезпечена необхідними медикаментами для хворих на цукровий діабет
Черкащина забезпечена необхідними медикаментами для хворих на цукровий діабет
Цими вихідними на базі Черкаського обласного діагностично-консультативного центру відбулись заходи з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з цукровим діабетом.
Мета відзначення цієї дати – привернення уваги громадськості до одного з найсерйозніших захворювань ендокринної системи, а також поліпшення виявлення діабету на ранніх стадіях.
Цього дня кожен охочий мав змогу безкоштовно перевірити рівень цукру в крові та пройти консультацію у таких спеціалістів, як ендокринолог, окуліст, хірург, невропатолог тощо.
Так, за словами головного позаштатного ендокринолога Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Бондарець, лише за першу годину проведення заходу близько 150 осіб вже перевірили свій рівень цукру в крові та відвідали лікаря-ендокринолога для аналізу результатів обстеження й призначення відповідного лікування. Зокрема, жителька Черкас Валентина Іванівна хворіє на II тип цукрового діабету, тому спеціаліст порадила їй, передусім, дотримуватися принципів здорового харчування.
– Основне при цукровому діабеті – це дієта, яка має бути фізіологічно грамотною, – пояснила пацієнтці лікар-ендокринолог. – Кількість енергії в їжі мусить дорівнювати енергетичним потребам хворого; важлива збалансованість білків, жирів та вуглеводів. Слід більше вживати овочів: свіжу капусту, салат, шпинат, зелений горошок, огірки, помідори, кабачки, баклажани, перець. Прийом їжі – 5-6 разів на день.
Хворі на цукровий діабет не лише побували на консультації у медичних фахівців, але мали змогу прослухати виступи провідних ендокринологів області про цю хворобу та поставити їм актуальні й важливі питання.
У своїй лекції позаштатний ендокринолог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Бондарець розповіла про історію розвитку хвороби та запровадження Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.
Крім того, вона відзначила, що Черкащина забезпечена всіма необхідними медикаментами для комфортного життя діабетиків.
Головний позаштатний акушер-гінеколог Департаменту Владислав Починок зауважив, що акушерсько-гінекологічна служба тісно співпрацює з ендокринологічною.
– На базі обласної лікарні створено акушерське відділення екстрагенітальної патології, де вагітні з цукровим діабетом мають можливість пролікуватись та народити здорову дитину, – підкреслив Владислав Анатолійович.
Під час заходу надано слово й лікарям-ендокринологам з обласної лікарні, які працюють в Школі навчання самоконтролю і соціальної адаптації людей з діабетом. Такі школи діють на базі КЗ «Черкаська обласна лікарня» ЧОР та КНП «Перша міська лікарня» ЧМР.
– Основна мета школи – допомогти справлятись із хворобою, особливо психологічно, – наголосили спеціалісти. – Адже коли людина захворіє на діабет, вона нагадує «маленького зляканого котика». А ми маємо посприяти, щоб кожний хворий відчував у собі «лева», який здолає всі негаразди і продовжуватиме радіти життю. Тому запрошуємо всіх, хто страждає на діабет, відвідати нашу школу і стати її членом.
Наприкінці заходу організатори провели вікторину, переможці якої отримали необхідні при діабеті медичні засоби.
За інформацією прес-служби Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації