наверх ⇑

Черкащина зустріла 75 демобілізованих бійців

Понад рік вони були в зоні АТО, тепер знову з рідними. Черкаси сьогодні зранку зустріли 75 бійців 14-го мотопіхотного батальйону. Це – колишній батальйон територіальної оборони «Черкаси». Військовики демобілізовані.

Щойно автобус із бійцями наблизився до Соборної площі, люди почали скандувати «Герої!». А рідні та близькі не стримували сліз.

– Наші бійці серед перших взяли до рук зброю, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Вони гідно виконали свій військовий обов’язок. Це завдяки їм ворог не просунувся всередину країни. Пам’ятаю, як наші військові самі просилися на передову. Бо спершу виконували завдання на півдні країни. Черкащина пишається своїми героями!

Черкащанка Світлана Кучер зустрічає сина Юрія. Йому – 24 роки. Востаннє бачилися ще взимку, коли приїжджав у відпустку.

– Слава Богу, живий-здоровий, – радіє жінка. – Додому дуже хоче. І ми скучили страшенно. 13 місяців же воював.

У бою з ворогом 14-ий мотопіхотний батальйон втратив трьох бійців. Десятки – дістали поранення. Тепер демобілізовані військові вчитимуться жити з усім побаченим. Від обласної влади бійці, які відзначилися в бою, отримали почесні відзнаки. Зокрема, холодноярівські.

– До війни працював електриком, – розповідає мічман Олександр Сорокін, який родом із Канева. – Тепер повернуся на роботу. Місце за мною збережене, зарплату теж отримував, як годиться. Але спершу оговтуватимуся від пережитого. Ніколи не забуду, як уперше потрапили на передову. Це було торік 4 вересня. І це з моєї роти загинули Рома Бевз і Діма Пожарський. Вічна їм пам'ять…

Найближчі десять днів на Черкащині чекають решту демобілізованих бійців цього батальйону. Разом – до трьох сотень.