наверх ⇑

Черкаські прикордонники у свій день дивилися фільм про кіборгів

Кінопоказом розпочали відзначення професійного свята черкаські прикордонники. Гуртом вони подивилися фільм «Аеропорт». На сеанс до Навчального центру Державної прикордонної служби України запросили й очільника області.

Фільм «Аеропрот» відзнято за ініціативи Адміністрації Президента України. У центрі сюжету – розповіді полковника військ спецпризначення з позивним «Редут». Він очолив захист міжнародного аеропорту «Донецьк» минулого жовтня. Своїми спогадами діляться й інші бійці, волонтери та журналісти.

– Емоції переповнюють, – ділиться враженнями після перегляду стрічки прикордонник Ігор. – З одного боку, ніби кіно. Але розумієш, що це все насправді. Справжні герої, справжні бої, справжні смерті… Історію про наших кіборгів мають знати всі.

Цю стрічку має побачити якомога більше людей, наголошує голова Черкаської ОДА. Він теж вражений після перегляду. Від громади Юрій Ткаченко привітав прикордонників із прийдешнім святом. Багатьох він знає особисто. Товаришував із загиблим начальником Оршанецького центру генерал-майором Ігорем Момотом.

– День прикордонника – це не формальність, – каже обласний керманич. – Це нагода вкотре віддати шану нашим захисникам рубежів. Ми на ділі переконалися, хто такі черкаські прикордонники, чого вони варті, що відданість присязі для них – це не порожні слова. Як влада, дбаємо про те, щоби наші бійці, де б не були, відчували захищеність і турботу.

Черкаські прикордонники неодноразово брали участь в АТО. Вони від перших днів боронили південні та східні рубежі країни.

– На жаль, не минулося без втрат, – зауважує начальник Навчального центру Держприкордонслужби Дмитро Коцеруба. – З боїв не повернулися 14 наших прикордонників. Ще 5 нині зниклі безвісти.

Загиблих героїв на заході вшанували хвилиною мовчання. Решті – до свята вручили почесні грамоти, відзнаки та премії.