наверх ⇑

Депутати Черкащини також визнали Росію агресором

Депутати Черкащини також визнали Росію агресором

6 лютого на сесії Черкаської обласної ради депутати проголосували за підтримку звернення ВР до світової спільноти щодо визнання Російської Федерації агресором, а так звані «ДНР» і «ЛНР» – терористичними організаціями.

Оскільки на порядку денному сесії було зареєстровано кілька подібних звернень від різних депутатів, було вирішено їх об’єднати в одне. Відтак за визнання Росії агресором проголосувало 59 депутатів облради, утрималося – 1, не голосувало – 3 депутатів.

ЗАЯВА

Черкаської обласної ради

щодо підтримки Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором

Черкаська обласна рада заявляє про однозначну підтримку Звернення Верховної Ради України, відповідно до якого Російська Федерація визнається державою агресором.

Користуючись підтримкою Росії так звані «ЛНР» і «ДНР» в останні тижні посилили терористичні дії, що призвело до чисельних втрат серед цивільного населення в Волновасі, Донецьку, Маріуполі та Дебальцево. Російська Федерація досі не виконала зобов’язань, які визначені Мінською угодою, продовжує ігнорувати вимоги демократичної спільноти щодо припинення підтримки терористів на території України.

Черкащина спільно зі всією країною солідарна у прагненні захистити територіальну цілісність України та зупинити дії держави-агресора, яка порушує норми міжнародного права, озброює терористів, що піддають обстрілам житлові квартали українських міст.

Звертаємося до всіх черкащан, всієї української та міжнародної спільноти підтримати дії української влади у прагненні повернути мир, протистояти тероризму та визнати так звані «ЛНР» і «ДНР» терористичними організаціями.

Висловлюємо солідарність із Парламентською Асамблеєю Ради Європи, яка застосувала дипломатичні санкції до Російської Федерації, позбавивши її права голосу до квітня цього року, та наклала інші обмеження.

Переконані, що світова спільнота, парламенти держав світу визнають факт агресії Російської Федерації проти України, її участі у підтримці тероризму та вимагатимуть притягнути державу-агресора до відповідальності за вчинені на території української держави злочини проти людства.