наверх ⇑

Діти та молодь Черкащини виховуються в дусі патріотизму

 

3

Саме про здобутки в цьому напрямку розповіли в обласній державній адміністрації представники влади, навчальних закладів, громадських організацій.

– Президент України підписав Указ «Про стратегію розвитку національно-патріотичного виховання молоді на 2016-2020 роки», – зазначив заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – У рамках Стратегії визначено 3 основних напрямки: громадсько-патріотичне, військово-патріотичне і духовно-моральне виховання.

Віталій Володимирович підкреслив, що протягом останнього часу молодь та й взагалі все населення проявило високу патріотичну свідомість, відданість національним інтересам в усіх своїх діях, зокрема й у підтримці бійців у зоні АТО, також українців зі Сходу. «Це говорить про наше спільне сприйняття України як єдиної домівки, – сказав заступник голови, – і розуміння власної причетності до нарешті побудови української нації, як ключового сегменту в творенні нової Європи».

– Виховання патріотизму в школі має починатися з її порогу, – долучилася до розмови  заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Оксана Сімушина. – Адже дитину в закладі мають виховувати навіть стіни. Тому в усіх школах поновлено куточки державної символіки. У навчальних закладах запроваджено традицію проведення щотижневих ранкових лінійок із підняттям державного прапора та виконанням державного Гімну України.

За словами Оксани Іванівни, нині в області розширено мережу гуртків патріотичного спрямування. Наразі функціонує більше 1 тисячі гуртків, якими охоплено понад 13 тис. учнів. Зокрема, військово-патріотичних гуртків – 501. Також за ініціативи голови ОДА з 2015 року започатковано обласну почесну відзнаку «Відмінник Захисту Вітчизни», яка вручається учням 10-11 класів загальноосвітніх та учням І-ІІ курсів професійно-технічних навчальних закладів, котрі за період навчання досягли найкращих результатів у вивченні предмету «Захист Вітчизни».

Разом із тим, як зауважив заступник голови ОДА Віталій Коваль, обласною адміністрацією ініційовано до Міністерства освіти і науки України внесення змін до програми предмету «Захист Вітчизни», зокрема в частині матеріального забезпечення.

Учитель предмету «Захист Вітчизни» Смілянського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15», отаман Смілянської сотні Українського Вільного Козацтва ім. Василя Бурки Віктор Шевчук розповів, що для нього патріотизм  – це дещо більше, ніж виховання любові до Батьківщини, це – ще і бажання її захищати. Він каже, що система викладання предмету «Захисник Вітчизни» ще потребує удосконалення:

– Однак свої зусилля щодо виконання обов’язку з виховання патріотизму в дітях я спрямував і в позашкілля – зокрема роботу в гуртку «Джура». Під час неї ми прививаємо відчуття патріотизму методом гри, що є дуже ефективним. Коли дивлюсь на цих дітей, розумію, що працюємо спільно в потрібному напрямку, зокрема за принципом – жити по-правді, виховуючи при цьому гідних громадян нашої країни.

 

Довідково:

В області поновлено експозиції шкільних музеїв та музейних куточків. Наразі функціонує 2 150 шкільних музейних об’єктів. Активізовано діяльність шкільних волонтерських загонів. Діє 1 тис. 163 загони, які об’єднують 14 тис. 542 учні. Волонтерські загони надають посильну допомогу понад 9 тис одиноким престарілим, ветеранам та учасникам Великої Вітчизняної війни, а також 1 488 родинам учасників антитерористичної операції та Революції гідності.

Серед навчальних закладів області започатковано квест «Прапор доброчинності».

Лідери та учні-волонтери організовують заходи із вшанування та підтримки воїнів АТО: акції, концерти, флешмоби тощо. Так, майже 500 черкаських школярів долучилися до флешмобу «Повертайся живим», який відбувся у міському Палаці молоді. Акція була знята на відео, яке передано черкаським воїнам у зоні АТО.