наверх ⇑

Діти учасників АТО та переселенців можуть отримати пільги під час здобуття освіти

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їх дітей, дітей, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій або збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для отримання професійно-технічної та вищої освіти», який набрав чинності 5 липня 2015 року, діти воїнів АТО та переселенців мають право на пільги під час навчання.

За словами начальника управління правової роботи ГУ ДФС у Черкаській області Сергія Гришка лейтмотивом до прийняття цього Закону стало запровадження державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, її надаватимуть у вигляді повної або часткової оплати навчання за рахунок бюджетних коштів; пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти; соціальної стипендії; безоплатних забезпечення підручниками, доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах, а також безоплатного проживання в гуртожитку.

Держпідтримка може передбачати й інші заходи, які будуть схвалені Кабінетом Міністрів України. Претендувати на підтримку держави можуть безпосередньо учасники бойових дій та їхні діти, а також діти, чиї батьки загинули під час виконання бойових завдань або внаслідок заворушень чи зникли безвісти. Крім того,на державні пільги можуть розраховувати діти, що зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

Щодо сфери профтехосвіти, то тут Законом передбачено для всіх названих категорій пільговиків право на особливий соціальний захист. Воно діє в часі аналогічно — до закінчення навчального закладу, але не довше ніж до досягнення 23-річного віку.

При цьому начальник управління правової роботи підкреслив, що без затвердження Урядом підзаконної нормативки щодо практичної реалізації Закону №425-VII його положення залишаються лише гарною декларацією. Адже потрібно чітко бачити: які саме документи та коли повинен подавати пільговик чи його законні представники. Особливо це актуально щодо анонсованої оплати навчання за бюджетні кошти.

За інформацією прес-служби ГУ ДФС у Черкаській області