наверх ⇑

Для розвитку системи цивільного захисту області цього року передбачено понад 2,7 млн грн.

Для розвитку системи цивільного захисту області цього року передбачено понад 2,7 млн грн.

Цьогоріч на виконання заходів Комплексної програми функціонування та розвитку системи цивільного захисту області передбачено 2 771,5 тис. грн. (у 2014 році – 2 597,0 тис. грн.). Про це повідомив під час оперативного міжрегіонального штабу, який відбувся в управлінні ДСНС, голова обласної комісії з ТЕБ та НС, заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль.

– Зокрема, кошти передбачені на створення регіонального матеріально-технічного резерву для попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, – зазначив Віталій Володимирович, – а саме: 1 049,0 тис. грн., з них для забезпечення проведення оперативно-рятувальних заходів – 872,5 тис. грн., також на придбання автомобільного транспорту зі спеціальним обладнанням – 780 тисяч тощо.

Голова обласної комісії наголосив на тому, що в області також фінансується програма пожежної безпеки на 2011-2015 роки. Щорічно, на реалізацію заходів, передбачених Програмою, з 2011 року обласною та місцевими радами виділяється понад 1 млн грн. Протягом 2014 року з обласного та районних бюджетів було виділено підрозділам Управління понад 1,8 млн грн.

Кошти, які надходили з обласного та місцевих бюджетів, спрямовувалися на задоволення першочергових потреб: паливно-мастильних матеріалів, аварійно-рятувального та інженерного обладнання, захисного майна, твердопаливних котлів.

На 2015 рік до зазначеної програми передбачено виділення коштів на придбання пожежно-рятувальної техніки, аварійно-рятувального та інженерного обладнання, бойового одягу та спорядження (дихальних апаратів, компресорів, мотопомп, пожежних рукавів та ін.).

Звітуючись голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергію Бочковському, заступник голови облдержадміністрації сказав, що 12 лютого під керівництвом голови ОДА Юрія Ткаченка, відповідно до поставленого завдання, відбулась підсумкова нарада щодо діяльності Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. На ній був присутній помічник голови ДСНС Юрій Михайлов, голова обласної ради Валентина Коваленко. Голови районних адміністрацій та районних рад, міські голови ознайомились із роботою оперативної мобільної групи, а також отримали завдання – розглянути питання забезпечення заходів із цивільного захисту на позачергових районних сесіях. Водночас нині в області посилено охорону стратегічних та об’єктів підвищеної небезпеки, піротехнічних споруд.

Принагідно Віталій Коваль звернувся до керівництва Держслужби з проханням внести Черкаську область в загальнодержавну цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту, оскільки регіональна програма в області розроблена, але не може бути прийнята, у зв'язку з тим, що регіон не внесено до загальнодержавної.