До кінця року на Черкащині матимуть позитивні висновки про створення понад десять нових ОТГ, – Ярослав Березань
П’ять тергромад області отримали позитивні висновки облдержадміністрації. У трьох із них, Стеблівській, Набутівській сільських та Тальнівській міській ОТГ, на 18 грудня уже призначили вибори, зауважив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.
Клопотання до ЦВК щодо призначення виборів ОДА подавала по Стеблівській та Набутівській ОТГ Корсунь-Шевченківського району, Ротмістрівській Смілянського району і Тальнівській ОТГ. Також повторно падавались документи до ЦВК й по Зорівській тергромаді Золотоніського району, з огляду на роз’ясненнь профільного комітету Верховної Ради України. Втім, ні Ротмистрівська, ні Зорівська поки що дозволу на проведення виборів не отримали через відсутність у ЦВК правових підстав для оголошення виборчого процесу.
Разом з тим, раніше позитивні висновки ОДА на відповідність Конституції та законам України також отримали Ватутінська, Канівська та Катеринопільська громади. Але тут об’єднавчі процеси призупинилися.
– Зараз активно працюють над об’єднанням ще у дев’яти тергромадах Черкащини, – розповів Ярослав Березань. – Тут ініціюють громадські обговорення та прийняття відповідних рішень про надання згоди на утворення територіальних громад. Маємо спільні робочі групи з опрацювання проектів рішення про добровільне об’єднання на Корсунщині та Лисянщині. Тож, до кінця року очікуємо, що на теренах області матимуть позитивні висновки більше десяти об’єднавців.
Посадовець відзначив, важливу роль у пожвавленні впровадження адмінреформи відіграють й місцеві засоби масової інформації, в яких почастішали публікації на цю тему, а також ознайомлення делегацій з усіх районів області з результатами роботи перших трьох об’єднавців Черкащини.
– Вкотре зауважу, що питання об’єднання – це питання розвитку та посилення конкурентоспроможності територій, – відзначив заступник очільника області. – На сьогодні в районах продовжується обговорення моделей об’єднання. Для вдалої дискусії сільським головам необхідні фінансові розрахунки роботи майбутніх громад, які у них часто відсутні. За необхідними документами вони можуть звернутися до Департаменту регіонального розвитку ОДА. Однак, на жаль, на сьогодні відсутня об’єднавча результативність у деяких районах, зокрема Городищенському, Маньківському, Монастирищенському, Уманському, Чорнобаївському та Черкаському. Отож, потенційним об’єднавцям варто пожвавитися, якщо вони хочуть отримати гідну фінансову підтримку від держави та міжнародних фондів.