наверх ⇑

Екологічні перспективи області обговорили в ЧДТУ

 

???????????????????????????????

Стан справ у сфері навколишнього природного середовища області обговорили під час круглого столу, що відбувся в Черкаському державному технологічному університеті.

Основні напрямки розвитку області, зокрема й екологічному напрямку, виходячи з пріоритетності національних і регіональних інтересів, передбачені «Стратегією регіонального розвитку Черкаської області на період до 2020 року» та планом її реалізації на 2015 – 2017 роки. Нагадаємо, вони були розроблені в результаті співпраці облдержадміністрації, науковців області та громадських організацій екологічного спрямування. Активну участь у цій роботі взяла Черкаська обласна організація Всеукраїнська екологічна ліга.

???????????????????????????????

– Програмою економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2017 рік передбачені пріоритетні цілі, – зазначив на початку засідання перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – зокрема, розвиток природно-заповідного фонду, очищення території області від відходів пестицидів, вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами в області та зменшення рівня забруднення і поліпшення стану водних об’єктів, атмосферного повітря. У межах них плануємо створення нових, розширення меж існуючих об’єктів природно-заповідного фонду, вилучення, утилізацію відходів пестицидів спеціалізованими підприємствами, реконструкцію полігонів твердих побутових відходів, існуючих очисних споруд для очищення стічних вод та каналізаційних систем.

???????????????????????????????

 

???????????????????????????????

Віталій Володимирович також наголосив на тому, що в області вперше розроблено та затверджено торік у червні обласну програму охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки. Окрім цього, Черкаська область одна з перших створила за ініціативи обласного благодійного фонду «Еко-Центр» «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016 – 2020 роки». І позитивно, що передбачені програмою заходи вже реалізують в кількох районах.

???????????????????????????????

– З метою забезпечення ефективного та прозорого використання природоохоронних коштів обласного бюджету, для вирішення екологічних проблем ми утворили комісію облдержадміністрації з оцінки та конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, – сказала начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева. – До складу неї увійшли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради, представники громадськості.

Олена Миколаївнв також додала, що в 2016 році на виконання природоохоронних заходів за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів загалом використано 103 млн грн.

???????????????????????????????

Під час засідання спільно з науковцями та представниками громадських організацій відшукували шляхи вирішення ряду проблемних питань. Обговорили сферу охорони водних ресурсів області, атмосферного повітря, поводження з відходами, з невідомими, непридатними та забороненими до використання хімічними засобами захисту рослин та ін. Порушили і тему боротьби з браконьєрством, відтворення водних біоресурсів, екологізацію туристичної діяльності. У результаті напрацювали  пропозиції для подальшої спільної з владою діяльності щодо реалізації державної екологічної політики в області, застосування сучасних підходів до екологічного врядування.

IMG_3903