наверх ⇑

Фахівці соцзахисту підбили підсумки роботи за минулий рік: першочергове завдання влади – створення нових робочих місць

Фахівці соцзахисту підбили підсумки роботи за минулий рік: першочергове завдання влади – створення нових робочих місць

Минулоріч робота працівників соціальної сфери була спрямована на реалізацію завдань з підвищення рівня життя населення, зменшення масштабів бідності та усунення її найгостріших проявів. Результати своєї діяльності в цих напрямках проаналізували наприкінці минулого тижня під час колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та підпорядкованих установ.

– 2014 рік видався непростим для всіх сфер діяльності з огляду на складну економічну ситуацію в країні, – зазначив у ході колегії заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. – Та незважаючи на це, вам вдалося якісно спрацювати, враховуючи, що з’явився новий напрямок роботи, зокрема з учасниками АТО та їхніми родинами, переселенцями.

Важливо й те, що нині вже є проект Стратегії розвитку Черкащини – 2020, каже заступник голови, який вперше розроблено не владою для влади, а громадою для влади. До роботи було залучено багато представників громадськості, науковців, фахівців із різних сфер – з метою спільного обговорення та врахування усіх думок.

Віталій Володимирович повідомив, що для підвищення рівня економічного та соціального стану Черкащини першочерговими завданнями в роботі влади є створення нових робочих місць, ліквідація тіньової зайнятості, підвищення заробітної плати. Так, протягом минулого року з цією метою здійснено ряд напрацювань, приміром щодо реанімації підприємств нашого регіону, таких як: ДП НВК «Фотоприлад», кілька машинобудівних заводів на Смілянщині тощо. Планується продовжувати цю роботу, щоб у перспективі рівень соціального статку громадян області підвищився у рази.

Директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Руслан Чикало повідомив, що середньомісячна заробітна плата в області за 2014 рік, порівняно з минулим, зросла на 5,5 % і становила 2 829 грн. На жаль, існує заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах області, яка упродовж 2014 року збільшилась на 10,6 млн грн. і на 01.01.2015 становила 22,  млн грн. Водночас заборгованість в бюджетних установах та організаціях відсутня.

 

Одним із важливих шляхів підвищення рівня життя населення є ефективний соціальний захист населення. Так, для забезпечення виплати державної соціальної допомоги та надання пільг державним бюджетом для Черкащини на 2014 рік передбачено понад 1,6 мільярда гривень, а це на 281 млн грн. більше, ніж у позаминулому. Системою державної соціальної допомоги, зокрема, і житловими субсидіями, охоплено майже 160 тис. сімей. Компенсацію у зв’язку із підвищенням цін і тарифів за комунальні послуги отримували 304 родини.

– З минулого року органи соціального захисту населення вирішують питання обліку та надання адресної допомоги переселенцям із окупованих територій та районів проведення АТО, – зазначає Руслан Олександрович. – Нині на облік взято понад 6 тис. сімей, яким нараховується допомога на проживання та оплату комунальних послуг. Також слід зазначити, що в зоні АТО на сході України загинуло вже 72 захисника Вітчизни з Черкащини. Фахівцями управлінь проводяться зустрічі з сім’ями загиблих, які проживають на території області, за результатами яких вживаються необхідні заходи для вирішення питань призначення різних видів соціальних допомог, компенсацій, пільг, надання матеріальної допомоги.

Наразі рідним 34 загиблих встановлено статус членів сімей загиблих ветеранів війни. Ці родини отримують передбачені законодавством пільги з оплати житлово-комунальних послуг, зв’язку, придбання палива та ін. Одноразову матеріальну допомогу за рахунок коштів обласного бюджету виплачено 45 членам сімей загиблих із розрахунку 50 тис. грн. на сім’ю.

Окрім того, директор Департаменту повідомив, що наразі в області проживає понад 118 тисяч громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для забезпечення пільговими медикаментами районам та містам області з обласного бюджету спрямовано найбільшу суму коштів за останні роки – понад 7 млн грн.

Також невід’ємною складовою роботи є турбота про інвалідів. У 2014 році затверджено обласну комплексну програму «Турбота» на 2014-2020 роки. У 2014 році оздоровлено 1 957 інвалідів, у тому числі ветеранів війни.

У ході колегії говорили також про соціальний захист працівників, які працюють у шкідливих умовах праці, легалізацію заробітної плати, про роботу державних соціальних інспекторів, територіальних центрів соціальної допомоги тощо.

Проблемним питанням у кадровій роботі системи соціального захисту залишається скорочення штатної чисельності. З метою недопущення подальшого зменшення кількості працівників системи соціального захисту населення, обласною державною адміністрацією у травні 2014 року направлено лист головам райдержадміністрацій та міських рад з проханням не допускати скорочення штатної чисельності структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад.