наверх ⇑

Геннадій Зубко: Реформа децентралізації - це вимога людей

Сьогодні реформа децентралізації − це не питання Уряду і не питання Парламенту. Це вже питання людей, які вимагають передати їм повноваження. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

− Сьогодні нам одночасно потрібно проводити реформу в усіх галузях, щоб передати повноваження органам місцевого самоврядування, − сказав Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що після прийняття закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» 6300 територіальних громад ініціювали своє об’єднання.

− Більше половини чинних громад вже дали поштовх для того, щоб сформувати ефективні, економічно спроможні об’єднання, які можуть перебрати на себе повноваження, − зазначив Геннадій Зубко.

Він також додав, що об’єднаним громадам потрібно ще багато передати функцій. З 1 вересня їм передано функції Державної архітектурно-будівельної комісії. Ці повноваження дозволять місцевим громадам будувати інфраструктуру, самостійно вирішувати, що саме потрібно зробити на їх територіях. У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України також пропонують прийняти закон, який дасть можливість отримати земельні ресурси і повноваження розпоряджатися ними не тільки в межах населених пунктів, а й межах об’єднаної територіальної громади. Адже громади є господарями на своїй землі і вони мають отримати всі можливості залучати інвестиції на свою територію.

Також Геннадій Зубко нагадав, що Урядом було прийнято рішення про наповнення Державного фонду регіонального розвитку, в який направлені 2,9 млрд грн. для підтримки 844 інвестиційних проектів розвитку територій.